Луда вечер в Разград! Лудогорец е на 1/8-финал в ЛК след фамозен гол на Пьотровски

Шампионът на България Лудогорец постигна жадуваната победа над Нордселанд и продължава евроучастието си и след Нова година. „Орлите“ надвиха коравите датчани с 1:0 със страхотен гол на Якуб Пьотроски в 79-ата минута на последния мач от група „G“ на Лигата на конференциите.

Лудогорец започна по-активно срещата в Разград. В четвъртата минута „орлите“ изпълниха ъглов удар, Спас Делев насочи топката към Бернард Текпетей, който я засече с глава, но над напречната греда. Секунди след това Андреас Шелдeруп стреля, Серджио Падт спаси. В шестата минута Текпетей получи жълт картон след излишно удряне в лицето на Мартин Фрезе.

В 25-ата минута се стигна до най-изгодната ситуация за гол пред Лудогорец. Текпетей подаде на Педро Нареси, който хитро пропусна за човека зад себе си – Квадво Дуа. Швейцарецът обстрелва Андреас Хансен, но топката се отби в дясната греда на вратата на Нордселанд.

Десет минути преди почивката „орлите“ имаха още един шанс. Текпетей стреля от малък ъгъл, а Хансен отрази, но не успя да хване. Топката се върна към Пьотровски, който също пробва мерника си, но в аут.

В 37-ата минута се наложи на Серджио Падт да прави страхотно спасяване. Фрезе центрира за Кристиан Расмусен, който стреля от движение, а вратарят на Лудогорец блесна с отлична намеса.

Георги Дерменджиев трябваше да прави принудителна смяна малко преди почивката. Клод Гонсалвеш получи контузия и излезе, а в игра се появи Иван Йорданов.

В четвъртата минута на добавеното време датчаните претендираха за втори жълт картон за Текпетей. След почивката Дерменджиев извади от игра именно ганаеца, който бе заменен от Руан Секо. Появилият се в игра таран изскочи зад отбраната на Нордселанд в 47-ата минута и засече центрирана топката, но я изпрати над напречната греда.

В 51-ата минута Серджио Падт направи две спасявания и не позволи да му бъде отбелязан гол. В 63-ата Нигрен стреля с глава, а топката се отби в гредата и попадна в ръцете на стража на „орлите“. В ответната атака Хансен с върха на пръстите си успя да отрази опасен изстрел на Руан Секо.

Натискът на „орлите“ се засили още повече и така жадуваното попадение падна в 79-ата минута. Капитанът Якуб Пьотровски вкара страхотен гол, пореден за него на европейската сцена. Полякът oтправи мощен изстрел, топката леко се отклони в крака на Нигрен и влетя във вратата на Хансен – 1:0.