ЦСКА 1948 обърна Берое на снега в Бистрица

ЦСКА 1948 продължава към четвъртфиналите в турнира Sesame Купа на България, след като изхвърли Берое, побеждавайки го с 2:1 под обилния снеговалеж на стадион „Витоша“ в Бистрица. Леандро Годой даде аванс на Берое в 53-ата минута, но седем минути по-късно Педриньо възстанови паритета след гол от пряк свободен удар. Ивайло Чочев вкара страхотен гол от пряк свободен удар в 88-ата минута, с който донесе успеха на ЦСКА 1948.

Първата по-опасна възможност бе пред вратата на Берое в 9-ата минута, когато ЦСКА 1948 получи правото да изпълни пряк свободен удар, след като Енцо Ойос избута Педриньо. Бразилецът стреля директно, но покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Родриго Ачинели.

В следващите минути Берое бе по-активният от двата отбора. В 26-ата минута Леандро Годой напредна по десния фланг и се опита да изнена Даниел Наумов с удар от далречна дистанция, но стражът на ЦСКА 1948 се намеси рутинно.

Две минути по-късно Берое стигна до нова ситуация пред Наумов, когато Жорди Говеа напредна по левия фланг, след което сви топката за Енцо Ойос, който стреля с първото си докосване от границата на наказателното поле, но не успя да намери очертанията на вратата.

Педриньо напредна по лявото крило в 38-ата минута и с опита си да центрира изпрати топката към вратата на Берое, но Родриго Ачинели предпочете да не рискува и изпрати топката в корнер, от който не последва нищо интересно за ЦСКА 1948.

Елитон изпрати силно подаване напред за Ивайло Чочев, който отклони за Стив Фуртадо. Десният краен бранител на ЦСКА 1948 сви топката за Ивайло Чочев, който стреля от близко разстояние, но Ачинели отрази в 43-ата минута.

ЦСКА 1948 започна по-активно от своя опонент на старта на второто полувреме. В 48-ата минута Педриньо центрира на първа греда в наказателното поле на Берое, където Емил Ценов стреля с глава, но Ачинели показа добър рефлекс и отрази.

Берое успя да излезе напред в резултата в 53-ата минута, след като Енцо Ойос напредна през средата чрез дрибъл, след което отклони за Леандро Годой, който бе разположен вляво в наказателното поле на ЦСКА 1948 и с първото си докосване стреля, за да прати топката под плонжа на Даниел Наумов, който не се справи по най-добрия начин със ситуацията.

Поради обилния снеговалеж малко след попадението на Берое, двата отбора заиграха с оранжева топка, която да се отличава на побелелия терен.

ЦСКА 1948 успя бързо да отговори на предизвикателството на Берое в 60-ата минута. „Червените“ получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Педриньо се нае с изпълнението и стреля към горния десен ъгъл, не оставяйки никакви шансове на Родриго Ачинели да отрази.

В следващите минути играта бе спирана на няколко пъти, за да бъдат почистени очертанията на терена, но нито един от двата отбора не стигна до чиста ситуация пред някоя от двете врати.

ЦСКА 1948 имаше възможност да обърне събията, след като Стив Фуртадо центрира в наказателното поле, където Георги Русев продължи с глава за Педриньо, чийто удар обаче бе отразен от Родриго Ачинели в 82-ата минута.

ЦСКА 1948 получи правото да изпълни пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Берое. Капитанът Ивайло Чочев се нае с изъплнението и изпрати неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на вратата на Родриго Ачинели, за да може „червените“ да осъществят пълния обрат.

ЦСКА 1948 – БЕРОЕ 2:1

0:1 Леандро Годой 53′

1:1 Педриньо 60′

2:1 Ивайло Чочев 88′