Везенков със силно включване при изумителен обрат за Кингс

Сакраменто Кингс с Александър Везенков в състава си победи Голдън Стейт Уориърс в решителен сблъсък от NBA In-Season след впечатляващ обрат. „Кралете“ не се отказаха при изоставане от 24 точки и стигнаха до победата драматично със 124:123. Победният кош беше дело на Малик Монк 7 секунди преди сирената.

Българският национал беше на паркета в продължение на 15 минути в края на мача, като допринесе с 8 точки, 3 борби, 2 чадъра и 1 асистенция.

Победата беше от ключово значение за Сакраменто, тъй като класира Кингс за елиминационната фаза на надпреварата. За Везенков и компания предстои сблъсък с Ню Орлиънс Пеликанс в четвъртфиналите. Победителят ще се изправи срещу ЛА Лейкърс или Финикс Сънс в Лас Вегас.

Везенков се появи на паркета в края на третата четвърт и остана до края, като вдъхнови своите съотборници за обрата. Българският баскетболист влезе в игра при резултат 80:96.

След пет бързи точки разликата беше стопена при 101:107. Александър Везенков блокира успешно звездите на съперника, включително Дарио Шарич и Стеф Къри, предизвиквайки грешки в нападение.

Най-резултатен за успеха за Кингс беше Ди’Аарън Фокс с 29 точки, 10 борби и 7 асистенции. Кевин Хъртър и Малик Монк прибавиха по 21.

За Голдън Стейт Стеф Къри и Андрю Уигинс нанизаха 29 точки и спечелиха по 10 борби.  Клей Томпсън прибави 20 точки и 9 овладени топки.