Огромен шок! Славия изпързаля и победи Лудогорец в Разград

Славия се наложи над Лудогорец с 3:2 на стадион „Хювефарма Арена“ в мач от 18-ия кръг в efbet Лига и сложи край на серията на „орлите“ от шест поредни победи във всички турнири.

Срещата трябваше да се да се изиграе в неделя (26 октомври) от 15:15 часа, но това нямаше как да стане заради влошените метеорологични условия, обилния снеговалеж и обявеното бедствено положение в Разград.

„Белите“ поведоха в 30-ата минута след автогол на Франко Русо. Рик Джонатан възстанови паритета в 42-ата минута, отправяйки първия точен изстрел в мача. Още с началото на второто полувреме Славия отново поведе чрез Мартин Сораков, а в 54-ата минута Галин Иванов покачи аванса на „белите“. Кайо Видал намали пасива на Лудогорец с гол в 67-ата минута.

След първия си успех в Разград за първенството, Славия натрупа актив от 20 точки и заема 11-о място във временното класиране в efbet Лига, докато Лудогорец е на 3-а позиция с 36 пункта.

В първия четвърт час от срещата играта се развиваше основно в центъра на терена, като опасните положение пред някоя от двете врати липсваха.

Славия отне топката след странично хвърляне в половината на Лудогорец в 30-ата минута. Галин Иванов изведе отдясно Денислав Александров, който подаде остро успоредното на голлинията, където на първа греда в опита си да изчисти топката Франко Русо я прати в собствената си врата с помощта на десния страничен стълб.

Аслак Фон Витри напредна по дясното крило в 33-ата минута, след което центрира на втора греда. Там от движение Рик Джонатан засече, но прати топката високо над напречната греда.

След центриране в наказателното поле на Славия в 42-ата минута, Велко Йеленкович не изчисти по най-добрия начин с глава и Якуб Пьотровски отне. Капитанът комбинира с Рик Джонатан, който стреля от границата на наказателното поле във вратарския долен десен ъгъл, отправяйки първия точен удар в мача, и реализира, за да възстанови паритета.

Славия започна по-активно от своя опонент на старта на второто полувреме. Емил Мартинов изведе Денислав Александров по дяснто крило, който центрира към наказателното поле на Лудогорец, където Мартин Сораков се извиси, за да прати топката с глава за втори път в мрежата на шампионите в 47-ата минута.

Рик Джонатан изведе Квадво Дуа зад гърба на отбраната на Славия в 52-ата минута, но ударът на швейцарския нападател не затрудни Светослав Вуцов, който се намеси комфортно.

Ертан Томбак проби отдясно в 54-ата минута и сви топката за Денислав Александров в наказателното поле вна Лудогорец. Крилото на Славия комбинира с Галин Иванов, който не пропусна да се разпише с удар от близко разстояние, с което да покачи аванса на „белите“.

Аслак Фон Витри навлезе отдясно в наказателното поле на Славия и стреля от малък ъгъл, но Светослав Вуцов бе подготвен и отрази в 65-ата минута.

Сон центрира от лявото крило на втора греда, където забравеният Кайо Видал плонжира и с глава прати топката в мрежата на Славия в 67-ата минута, за да намали пасива на своя тим.

Лудогорец продължи с набезите си по левия фланг на нападението. В 71-ата минута Якуб Пьотровски центрира към точката за изпълнение на дузпа, откъдето Дуа стреля с глава. Слабият удар обаче не затрудни Светослав Вуцов.

В третата минута от добавеното време Сон центрира от левия фланг за Руан Секо, който се извиси над всички в наказателното поле и стреля с глава. Вуцов обаче показа завиден рефлекс и изби топката, която влизаше във вратата на Славия.