Какъв малшанс! България изпусна Унгария след злощастен автогол в края

Българският национален отбор не успя да стигне до първи успех в квалификациите за Евро 2024, завършвайки 2:2 с Унгария в закрития за фенове мач на Националния стадион „Васил Левски“. С тази точка маджарите се класираха на Евро 2024.

В 10-ата минута Унгария поведе с гол на Мартин Адам, а в 24-ата Спас Делев успя да изравни резултата. В 36-ата минута „лъвовете“ останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Валентин Антов. В 57-ата минута и унгарците останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Милош Керкез.

В 78-ата минута Кирил Десподов бе съборен в наказателното поле и реализира отсъдената дузпа, за да донесе успеха на България. В добавеното време на срещата Наумов увисна, а Алекс Петков си отбеляза автогол.

Пред стадиона протестите против управлението на БФС прерастнаха в размирици.

Първият шанс в двубоя бе за Унгария, който бе още във втората минута.

Унгарците поведоха в резултата в 10-ата минута, когато Мартин Адам засече топката във вратата на Даниел Наумов след центриране на Доминик Собослай.

В следващите минути тимът на Марко Роси обсади вратата на Даниел Наумов.

В 20-ата минута България до стигна до първа възможност Кирил Десподов се откъсна добре в наказателното поле, но не успя да стреля, след което пробва да върне назад към нахлуващия Филип Кръстев, но топката на достигна до халфа.

В 24-ата минута „лъвовете“ успяха да изравнят резултата с гол на Спас Делев.

В 36-ата минута Валентин Антов получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена. Само две минути след това Илия Груев получи директен червен картон за нарушение срещу Ендре Ботка. Реферът Даниел Стефански преразгледа лично с ВАР ситуацията и отмени червения картон на Груев и давайки жълт на Ботка за симулация.

Унгарците започнаха по-активно и второто полувреме. В 52-ата минута Собослай стреля от пряк свободен удар на границата на наказателното поле, но покрай вратата на Наумов.

В 57-ата минута и унгарците останаха с човек по-малко, след като Милош Керкез получи втори жълт картон за нарушение срещу Алекс Петков.

В 69-ата минута Собослай нахлу към наказателното поле и отправи удар от границата му, но не намери очертанията на вратата.

В 77-ата минута главният съдия отсъди дузпа за България за нарушение срещу Кирил Десподов, който се зае с изпълнението на наказателния удар и се разписа за 2:1.

В 82-ата минута Наумов успя да избие след удар на капитана Собослай. В добавеното време на срещата Наумов се намеси решително при изстрел на Собослай, а след това и при центриране на Адам Наги.

В седмата минута от продължението Алекс Петков си вкара злощастен автогол и даде точката на гостите.