Шок за Черно море! Хебър изравни в последните секунди

Хебър Пазарджик и Черно море за първи път в историята на съперничеството си не се победиха, завършвайки наравно 1:1 на стадион „Георги Бенковски“ в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. „Моряците“ бяха далеч по-добрият тим на терена и пропуснаха да се наложат над „гробарите“.

В 67-ата минута „моряците“ поведоха заслужено с гол на Исмаил Иса, след като през повечето време от началото на срещата имаха инициативата в мача и пропуснаха някои добри положения. Дълбоко в добавеното време Стефан Цонков донесе точката на домакините.

Въпреки равенството, отборът на Илиан Илиев се завърна на първото място във временното класиране с актив от 36 точки, докато възпитаниците на Любослав Пенев остават девети с 20. В следващия кръг, който е след паузата за националните отбори Черно море приема Крумовград, а Хебър гостува на Берое.

Началните минути на срещата не предложиха нищо по-интересно пред двете врати. В 20-ата минута Мазир Сула проби през центъра и пусна към Исмаил Иса, който се озова сам срещу Матвей Игонен, нападателят отправи удар право в естонеца, топката се върна в него и той опита нов удар, отново отразен от вратаря.

В 32-рата минута Сула направи нов хубав пробив и опита изстрел от дистанция, като топката рикошира в бранител на домакините и Матвей Игонен улови без проблеми. Седем минути след това Алекс Фернандес получи свободно пространство и напредна отдясно, след което стреля към далечния долен десен ъгъл, но естонският страж на Хебър изби.

В 42-рата минута Исмаил Иса пропусна отлична възможност за Черно море. Той получи хубав пас от Алекс Фернандес отдясно в наказателното поле и навлезе навътре, след което стреля към вратата, но топкара премина високо над нея.

Това бе и полседното интересно положение за първата част, след която двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В 56-ата минута Стилиян Тисовски взе нещата в свои ръце и пробва късмета си от далечна дистанция, като ударът му не бе лош и бе първият точен изстрел към вратата на Иван Дюлгеров, който внимаваше и безпроблемно улови топката.

Пет минути след това Черно море можеше да излезе напред в резултата, след като топката стигна до Васил Панайотов в наказателното поле, той стреля, но бе блокиран, кълбото се озова в краката на Алекс Фернандес и той от границата на наказателното поле стреля технично към горния десен ъгъл, но над вратата на Матвей Игонен.

В 67-ата минута по-добрата игра на Черно море даде резултат. Алекс Фернандес пусна хубаво извеждащо подаване към Исмаил Иса, който се озова очи в очи с Матвей Игонен и елегантно го копна, пращайки топката в мрежата му – 0:1.

Четвърт час преди края на редовното време Черно море бе близо до това да сложи точка на спора, след като Алекс Фернандес получи извеждащ пас при контраатака, отскубна се от защитара на Хебър и остана сам срещу вратаря, преодоля го с удар по земя, който обаче срещна левия страничен стълб.

В 78-ата минута Георги Николов гардира добре топката с груб към вратата и успя да намери начин да я продължи към Атанас Кабов, който пое отляво в наказателното поле и шутира, но над вратата на Иван Дюлгеров.

Минута след това гостите от Варна отново пропиляха златен шанс да реализират второ попадение, след като Исмаил Иса намери Алекс Фернандес на границата на наказателното поле, той промуши топката през купа от играчи и намери Александър Василев, който останал сам срещу Матвей Игонен стреля право в тялото му.

В добавеното време на срещата Стефан Цонков изравни с глава, след като се стигна до разбъркване в наказателното поле на „моряците“ след изпълнение на ъглов удар. Това бе последното докосване до топката в срещата и така домакините се добраха до точка.