Голям Лудогорец се разправи с турския колос Фенербахче

Лудогорец се съвзе от двете поредни поражения в Европа с общо 10 допуснати гола и победи Фенербахче с 2:0 на „Хювефарма Арена“ в Разград в мач от четвъртия кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите. В 17-ата минута „орлите“ поведоха след топовен шут на Якуб Пьотровски от дистанция, а в края на срещата Руан Секо отбеляза второ попадение.

По този начин турският гранд остава лидер във временното класиране в група Н с актив от 9 точки, докато българският шампион е трети с 6. Нордселанд има 7, а Спартак Търнава – 1. В следващия кръг Лудогорец гостува на словаците, а Фенербахче има визита в Норвегия. Разградчани запазват шансове за класиране в елиминациите на Лигата на конференциите.

Фенербахче натисна в началните минути и в 14-ата минута бе близо до попадение, след като Брайт Осайи-Самуел проби отдясно и пусна успореден на голлинията пас към Мичи Батшуаи, който се размина с топката, но бе забравен от отбраната на Лудогорец и ако бе нанесъл удар, щеше да отбележи на празна врата.

В 16-ата минута Райън Кент проби отляво и навелзе към центъра, след което дества егоистично и стреля от над 20 метра, топката рикошира и затрудни Симон Слуга, но той все пак успя да избие.

Минута след това защитниците на Фенербахче не се справиха с изчистването на топката и тя попадна в краката на Антон Недялков, който продължи за Якуб Пьотровски, а полякът изстреля истински снаряд към вратата на Доминик Ливакович, който безпомощно изгледа как топката влезе в горния ляв ъгъл на вратата му – 1:0!

В 25-ата отново полският халф бе близо до втория си гол в мача, след като топката бе продължена към при центриране от корнер, но ударът му отблизо с глава бе уловен от Ливакович. Осем минути след това Квадво Дуа проби отдясно и пробва изстрел към близкия ъгъл, но топката се удари във външната страна на мрежата.

В 43-ата минута Бърнард Текпетей проби през центъра и стреля мощно по земя от около 20-ина метра, но Ливакович се справи, след което изрита топката силно напред, но право в ръцете на Симон Слуга, като гостите имаха претенции, че вратарят на Лудогорец е уловил топката извън наказателното поле, но това не беше така.

По този начин приключи първото полувреме, след което Лудогорец абсолютно заслужено се оттегли с аванс от 1:0 срещу Фенербахче на почивката.

В началото на втората част Мичи Батшуаи нанесе диагонелен удар, който бе спасен от слуга. В 56-ата минута белгийският нападател преодоля Оливие Вердон и стреля от малък ъгъл, но нацели напречната греда на вратата на Лудогорец.

В 61-вата минута Мичи Батшуаи отново бе близо до гол, след като пое топката на границата на наказателното поле, подхлъзна се, но въпреки това, успя да нанесе опасен удар, който рикошира в бранител на Лудогорец и премина на сантиметри покрай вратата на Симон Слуга.

След двайсетина минута без особено интересни положения влезлият от резервната скамейка Спас Делев изстреля удар от воле от границата на наказателното поле, но бе доста неточен.

Във втората минута от добавеното време на срещата Лудогорец отбеляза и втори гол, с който си реши всичко. Антон Недялков се включи отлично в атаката, намери Аслак Фон Витри, който продължи за Руан Секо в наказателното поле, а нападателят от близка дистанция не сгреши – 2:0!