Шок за Левски! Берое отупа „сините“ в Стара Загора

Берое победи Левски с 2:1 в Стара Загора в дебито на 15-ия кръг на efbet Лига. Заралии вкараха гол от съблекалнята чрез Джани Политино. Кристиан Димитров изравни в края на първата част, но допусна груба грешка в 73-ата минута, а тя бе наказана от Леандро Годой, познат като Кошмара, с което донесе и трите точки за „зелено-белите“. По този начин Берое прекъсна серия от пет поредни двубоя без победа над Левски.

В четвъртата минута заралии поведоха с гол на Джани Политино, който се озова сам срещу Николай Михайлов, след като топката стигна до него с доза късмет при удар на Вини Трибуле, който рикошира в Жереми Петрис. В последната минута от редовното време на първата част след сериозно разбъркване в наказателното поле на домакините Рикардиньо намери Кристиан Димитров, който от близка дистанция изравни, а това бе и дебютното му попадение със синята фланелка. В 73-ата минута Леандро Годой наказа груба грешка на Кристиан Димитров и вкара втори гол във вратата на Левски.

С успяха Берое се изкачи до осмото място във временното класиране с актив от 20 точки. Левски е четвърти с 26 точки. В следващия кръг заралии посрещат Пирин Благоевград под Аязмото, докато за Левски предстои да изиграе отложения си мач от седмия кръг в Кърджали срещу Арда, след което има визита в Бистрица на ЦСКА 1948.

Берое започна ударно срещата и след едва четири минути излезе напред в резултата. Енцо Ойос пусна извеждащо подаване към Вини Трибуле, който напредна и шутира, топката рикошира в крака на Жереми Петрис и с доза късмет стигна до Джани Политино, който остана очи в очи с Николай Михайлов и с удар по земя го преодоля – 1:0.

Ранният гол ентусиазира домакинските привърженици, които запалиха факли и димки, което доведе до прекъсване на мача за около четири минути.

В 20-ата минута Асими Фадига проби отляво, намери Роналдо в наказателното поле, той продължи към Рикардиньо, който върна за Андриан Краев, който пробва късмета си от далечна дистанция, но бе много неточен.

Четири минути след това Марин Петков шутира мощно от пряк свободен удар, но топката срещна стената, която построи Родриго Ачинели и излезе в корнер, от който не последва нищо интересно.

В следващия четвърт час „сините“ имаха сериозно предимство в притежанието на топката, но до интересни ситуации пред двете врати не се стигна.

В 40-ата минута Кристиан Димитров напред в половината на Берое, намери Рикардиньо, който навлезе в наказателното поле и нанесе диагонален удар, който премина вдясно от вратата на Ачинели. Две минути след това Марин Петков центрира от корнер, Рикардиньо нанесе удар с глава, който премина над вратата на Берое.

В 44-ата минута Дарлан пусна изящен извеждащ пас по въздух за Цунами, който стреля от движение, но много слабо. Секунди след това Марин Петков стреля по земя от достанция, топката рикошира в бранител на Берое и излезе в корнер, след чието изпълнение се стигна до сериозно разбъркване в наказателното поле на Берое, Ачинели спаси няколко удара, Рикардиньо намери Кристиан Димитров, който в опразнената врата изравни – 1:1. Попадението бе разглеждано с ВАР около 2 минути за потенциална засада на Рикардиньо, но такава нямаше. За Димитров това бе първи гол за Левски.

Шест минути след изтичането на редовното време Левски имаше претенции за дузпа за задържане на вратаря Родриго Ачинели срещу Андриан Краев, но 11-метров наказателен удар не последва, а така завърши и първото полувреме.

Първото положение за втората част бе на сметката на Левски. Влезлият от резервната скамейка Асен Митков центрира от корнер на втора греда, където с глава засече Цунами, а Густаво Каскардо изчисти в нов ъглов удар преди топката да навести мрежата на Берое.

В 53-ата минута Асен Митков намери Рикардиньо на границата на наказателното поле, бразилецът нанесе удар, но твърде слаб и право в ръцете на Ачинели. Десет минути след това Дарлан пусна добро подаване към Асими Фадига, който от няколко метра стреля към близкия ляв ъгъл, но стражът на заралии изби в корнер.

В 67-ата минута Асен Митков пробва късмета си от пряк свободен удар, като успя да прехвърли стената, но и вратата на Берое. Две минути по-късно Асими Фадига нанесе тежък удар от дистанция, който също профуча високо над вратата на Родриго Ачинели.

В 73-ата минута, когато изглеждаше, че инициативата е в Левски, Берое съумя да накаже груба грешка в отбраната на „сините“ и да реализира втори гол. Кристиан Димитров сбърка в средата на терена при опит за подаване, Леандро Годой отне топката, напредна, Цунами не можа да го настигне и останал сам срещу Ники Михайлов леко и елегантно го прехвърли за 2:1.

Левски направи няколко опита за атаки, но до края на редовното време не успя да създаде нито едно чисто голово положение пред вратата на Берое. В деветата минута от десетте добавено време Асен Митков намери Цунами с центриране от свободен удар, бразилският ляв бек нанесе нелош удар, който обаче премина покрай вратата на Родриго Ачинели. Минута след това Асими Фадига пропусна сам срещу Ачинели, но така или иначе бе в засада.