Черно море поведе в класирането след успех над Пирин

Черно море се върна към победите, обръщайки и надвивайки Пирин с 2:1 у дома. „Моряците“ нямаха успех в последните си три срещи след равенства и една загуба.

Пирин поведе в деветата минута с гол на Юго Комано, а Пабло Гарсия успя да изравни в 18-ата минута. В 83-ата минута капитанът Даниел Димов донесе трите точки на „моряците“.

С успеха тимът, воден от Илиан Илиев, излезе временно първи с 32 точки. Пирин остава 13-и с 11 точки.

Следващият мач на Черно море е с Литекс за Sesame Купа на България. „Орлетата“ вече отстраниха Вихрен Сандансски в турнира и им предстои гостуване на Берое.

В петата минута бе отправен първия точен изстрел в двубоя. Той бе дело на Атанас Илиев, но Ковальов лесно улови топката.

В деветата минута Пирин успя да поведе в резултата. Дмитро Семенив изведе много добре Юго Комано, който се справи с Даниел Димов и Живко Атанасов и чукна топката покрай Иван Дюлгеров.

В 18-ата минута варненци се върнаха в двубоя. След центрииране от корнер Пабло Гарсия с глава матира Ковальов за 1:1.

Две минути след това Мазир Сула шутира от около 20 метра, но Ковальов успя да избие топката. В 26-ата минута Комано пусна към Борис Тютюков в наказателното поле, но изстрелът на последния мина покрай вратата.

В началото на второто полувреме Тютюков получи жълт картон за симулация, след като Живко Атанасов му отне топката в наказателното поле.

В 52-ата минута Брено стреля от границата на наказателното поле, но не затрудни Ковальов. В 61-ата минута Мишаел напредна през центъра и подаде към Мартин Милушев отдясно. Младокът потърси далечния ъгъл, но топката срещна гредата, след което стигна до Цветомир Панов, но неговият шут бе неточен.

Минути след това Комано напредна с топка в крака, влезе в наказателното поле, след което върна към появилия се като резерва Симеон Александров, който стреля от около 15 метра. Дюлгеров първоначално не успя да улови, но след това поправи грешката си.

В 77-ата минута Аймен Суда намери Иван Тасев отдясно, но той прати топката покрай вратата, търсейки далечния ъгъл.

В 81-ата Мазир Сула стреля от добра позиция от пряк свободен удар, но много неточно.

В 83-ата минута Черно море обърна резултата в своя полза. Мазир Сула центрира в наказателното поле, където Даниел Димов успя с глава да матира Ковальов.

ЧЕРНО МОРЕ – ПИРИН 2:1
0:1 Юго Комано 9
1:1 Пабло Гарсия 18
2:1 Даниел Димов 83′