Голямо шоу! Ботев (Пд) победи адаша си от Враца с 5:3

Ботев Пловдив се наложи над Ботев Враца с шеметното 5:3 на стадион „Христо Ботев“ в мач от 14-ия кръг на efbet Лига.

Браян Переа изведе врачани напред в резултата още в 3-ата минута, но последва бърз отговор от страна на „канарчетата“ в 5-ата минута, когато Янис Карабельов възстанови паритета. Ботев Пловдив достигна до пълния обрат в 28-ата минута чрез Фаустас Степонавичюс.

Марко Мажуга възстанови равенството в 50-ата минута, но „канарчетата“ отново излязоха напред чрез Емануел Уме пет минути по-късно. Браян Переа бе точен за 3:3, след като реализира дузпа в 63-ата минута.

Уме отново изведе „канарчетата“ с идентичен на предишния си гол в 77-ата минута, а гол-шедьовър на Антоан Бароан оформи крайното 5:3.