Дъно без край: И Албания би родните национали

Националният отбор на България вече близо година е без успех, след като загуби контролата си с Албания с 0:2.

Последната победа на „лъвовете“ бе на 16 ноември 2022 година, когато в приятелски мач бе надвит тимът на Кипър с 2:0. Следващият мач на националите е на 16 ноември на Националния стадион срещу Унгария.

На „Еър Албания“ в Тирана Казим Лачи и Ернест Мучи вкараха попаденията за албанците. „Лъвовете“ от своя страна отправиха само един точен удар.

В началните минути на срещата опасности пред двете врати липсваха, но албанците владееха повече топката.

В деветата минута Арлинд Айети отправи удар с глава след ъглов удар, но Димитър Митов лесно улови.

В 17-ата минута Недим Байрами центрира от корнер, след който не последва нищо опасно след изчистването на Георги Русев, довело до нов ъглов удар. Защитата на България се справи и с него, но не успя да организира контраатака и албанците продължиха да владеят топката в полето на „лъвовете“.

В 19-ата минута Иван Турицов центрира в наказателното поле, но вратарят на английския Брентфорд – Томас Стракоша, улови с една ръка. Три минути след това Кирил Десподов стреля от дистанция, но право в ръцете на Стракоша.

В 33-ата минута Димитър Митов сбърка, подавайки на играч на Албания, но след това успя да се справи с удара на Мучи. Две минути след това на Младен Кръстаич му се наложи да направи принудителна смяна, след като Спас Делев бе заменен от Мартин Минчев.

В 41-ата минута Албания поведе в резултата. Мучи пусна успоредно подаване на голлинията, където Ясир Асани не успя да играе добре с топката, тъй като бе блокиран от Марин Петков, но при добавката Казим Лачи бе точен във вратата на Митов.

В 53-ата минута Асани реши да действа сам, но не сполучи пращайки топката в ръцете на Митов. Минута след това Христо Иванов получи пас в наказателното поле от Лукас Петков, но стреля много слабо и прати топката в аут.

В 69-ата минута Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар, но албански играч отклони с глава и Стракоша улови топката.

В 78-ата минута Станислав Иванов направи неофициалния си дебют за България, заменяйки Лукас Петков.

В 81-ата минута Ернест Мучи покачи преднината на албанците с топовен изстрел от дистанция за 2:0.