Григор с фантастичен обрат срещу американец в Пекин

Григор Димитров стартира с победа в първия кръг на силния тенис турнир от сериите ATP 500 в Пекин. Българинът победи Макензи Макдоналд с 2:6, 7:6, 6:1 след фамозен обрат във втория сет, когато изоставаше с 1:5.

Двубоят продължи точно 2 часа и 2 минути, като в началото на третия сет играта бе прекъсната за повече от 10 минути заради медицински таймаут на американеца.

Гришо започна неузнаваемо и загуби с 2:6 в първия сет само за 32 минути. Слабата му игра и в следващия доведе до изоставане с 1:5, но след това българинът като че ли възкръсна и спечели шест последоватени гейма, за да направи фантастичен обрат – 7:6.

В третия сет Макдоналд очевидно изпитваше болки в дясното рамо и Димитров с лекота затвори мача след 6:1. Така той записа трета победа над съперника си, който е №39 в света.

Макдоналд ича един успех в срещите помежду им, постигната на Мастърса в Маями миналата година. Българинът е финалист в Пекин от 2016-а година, когато загуби в спора за трофея от Анди Мъри с 4-6, 6-7 (2).