10 от Левски биха Славия, „белите“ със 7-ма поредна загуба

Левски победи Славия с 2:0 в най-старото столично дерби от междинния 11-и кръг от efbet Лига.

В 23-ата минута „сините“ останаха с човек по-малко, след като Валентин Железов бе привикан от ВАР рефера Ивайло Стоянов да преразгледа нарушение на Асими Фадига и извади директен червен картон на футболиста на Левски.

Въпреки численото предимство на Славия на терена, гостите поведоха в резултата в 35-ата минута, когато Роналдо бе точен. В 51-ата минута Галин Иванов на празна врата пропусна да изравни резултата, а три минути след това пропускът му бе наказан, след като Уелтон вкара втори гол за Левски.

С победата „сините“ събраха актив от 22 точки на третата позиция, а „белите“ имат само 4 на 15-ото място. Това е втори пореден успех за Левски, докато Славия има само една победа от началото на шампионата – на старта срещу новака Етър.

В последния момент старши треньорът на „сините“ Николай Костов направи избор кой измежду футболистите с паспорти извън Европейския съюз да отпадне от групата. Така Левски е без централния си нападател Рикардиньо, за когото място не остана.

Гостите започнаха малко по-активно срещата, но без да затруднят Светослав Вуцов.

В петата минута Кристиан Добрев пробва да пробие в наказателното поле и да отправи удар, но преди да успее да стреля топката му бе отнета.

В следващите минути отново Левски държеше повече топката и организираше повече атаки, докато „белите“ чакаха своите шансове на контраатака. В 14-ата минута Иван Минчев пробва изстрел от дистанция, който обаче бе блокиран.

В 23-ата минута Левски остана с човек по-малко. Валентин Железов бе привикан от ВАР рефера Ивайло Стоянов да преразгледа ситуация с Асими Фадига, който бе изгонен с директен червен картон за остро влизане в краката на Иван Минчев.

В 28-ата минута Галин Иванов вкара топката във вратата на Пламен Андреев, но попадението на „белите“ не бе зачетено правилно заради засада.

В 32-ата минута Джавад Ел Джемили получи от Уелтон около точката на дузпата, но прати топката покрай вратата.

Три минути след това Левски поведе в резултата. Дарлан изведе Роналдо с изящен пас, а той прехвърли майсторски Светослав Вуцов за 0:1.

След попадението на „сините“ Славия взе инициативата, но защитата на гостите се справяше с лекота с набезите им.

След почивката в игра за Славия се появиха Тони Тасев и Сибири Кейта, които замениха Кристиан Добрев и Ерол Дост.

В 48-ата минута Мартин Георгиев изпусна Роналдо, който отправи удар, но Светослав Вуцов се намеси убедително с крак, избивайки в корнер, след който топката излезе в тъч.

В 51-та минута Галин Иванов пропусна страхотен шанс да изравни резултата, като на празна врата отблизо прати топката в аут.

Две минути след това след центриране от корнер Цунами стреля с глава, но Вуцов лесно улови.

В 54-ата минута „сините“ тръгнаха в контраатака. Уелтон завърши рейда си с хладнокръвен диагонален удар и прати топката във вратата на Вуцов за 0:2.

В 60-ата минута Емил Стоев стреля към вратата, но Пламен Андреев изобщо не се затрудни да улови топката.

Седем минути по-късно Андриан Краев пробва шут от далечна дистанция, но прати топката доста далеч от целта.

В 72-ата минута Пламен Андреев спаси удар на Иван Минчев. В следващите минути „белите“ повече владееха топката, но без да успеят да намерят целта.

В добавеното време на срещата Андреев не срещна проблеми и с изстрел от пряк свободен удар.