Локо (Пд) с 8-а поредна победа, върна се на върха

Локомотив Пловдив записа осма поредна победа в efbet Лига след минимален успех с 1:0 срещу Етър в мач от деветия кръг. Единственото попадение падна в седмата минута на добавеното време на първата част, а негов автор беше Евандро.

С победата „железничарите“ вече имат 25 точки и остават лидер в класирането. „Виолетовите“ останаха на 15-ата позиция със само четири точки от началото на кампанията.

В 5-ата минута Николай Янков изведе Кольо Станев на добра позиция, но ударът на крилото мина встрани от вратата на Динко Хоркаш. Три минути по-късно Джовани Бариани отправи първия точен изстрел в срещата, но той не затрудни Мартин Величков.

В 20-ата минута се откри най-добрата възможност за Локомотив в срещата. След хубаво разиграване топката стигна до Димитър Илиев, който реши да преодолява Величков технично, но ударът му не намери вратата.

Шест минути по-късно Георги Минчев бе изведен 1:1 с Мариян Иванов. Първоначално Ивайло Ненков даде само жълт картон на защитника, но след намесата на ВАР капитанът на Етър получи директен червен картон.

От прекия свободен удар последва добро изпълнение на Георги Минчев, но топката мина на няколко сантиметра от дясната странична греда на вратата на „виолетовите“. В 33-ата минута Бабакар Дион центрира отдясно и намери Евандро, чийто изстрел мина над напречната греда.

В седмата минута на добавеното време на първата част. Джовани получи дълъг пас и подаде към Илиев, който технично продължи топката с пета към Евандро. Той с красив удар от границата на наказателното поле даде преднина на „железничарите“.

В 57-ата минута Етър можеше да изравни резултата. Крум Стоянов центрира към Валери Христов, който стреля с глава, но ударът му беше избит от Хоркаш.

14 минути по-късно Локомотив Пловдив вкара втори гол. Джовани стреля, но неговият удар беше блокиран. Топката попадна в Дион, който хладнокръвно завърши. След намесата на ВАР, попадението беше отменено заради засада.

В 75-ата минута Джовани проби и стреля. Неговият удар рикошира в играч на Етър и топката срещна десния страничен стълб на вратата на Величков.

Само две минути по-късно Кольо Станев проби по десния фланг и подаде на Димо Бакалов, който пропусна от няколко метра.

В 84-ата минута Крум Стоянов центрира към Мартин Моран, който свали топката към Мартин Тошев, но неговият изстрел попадна в тялото на Хоркаш.

В следващия кръг Локомотив Пловдив ще приеме Славия на „Лаута“, докато Етър ще гостува на Левски на „Герена“.