И Локо (София) надви Славия, Бакеро вече е пътник

Локомотив София постигна победа с 2:1 при гостуването на Славия на стадион „Александър Шаламанов“ в мач от деветия кръг на еfbet Лига. По този начин новият треньор на „столичните железничари“ Данило Дончич дебютира с победа начело на тима.

Така „червено-черните“ спряха негативната поредица от четири поредни загуби, в която се намираха. От своя страна „белите“ претърпяха пето поредно поражение в шампионата. Воденият от Хосе Мари Бакеро отбор има три загуби в трите си домакински двубоя от началото на сезона.

Кристиян Добрев отправи коварен удар в 11-ата минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Две минути по-късно Галин Иванов стреля от дъгата на наказателното поле на Локомотив, а топката се спря в напречната греда на вратата на Александър Любенов.

Кристиян Добрев центрира от фал в наказателното поле на Локомотив София в 19-ата минута. Вратарят Александър Любенов се сблъска много сериозно с Виктор Генев. При падането Генев се приземи много тежко и се наложи да му бъде оказано продължително време медицинска помощ. Около осем минути не се игра. Защитникът на Славия бе качен на линейка и откаран в столична болница.

В 31-ата минута Стив Траоре центрира в наказателното поле на Славия, където Диого Тейшейра стреля от въздуха, но Светослав Вуцов се намеси и изби в корнер.

Локомотив София поведе с 1:0 в 34-ата минута. Бруно Франко с глава подаде към Симеон Мечев, който с удар от въздуха прати топката неспасяемо под напречната греда на вратата на Светослав Вуцов.

Пет минути по-късно след центриране в наказателното поле на Славия Ивайло Найденов стреля с глава, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Светослав Вуцов.

Съдията Радослав Гидженов даде 10 минути добавено време на първата част. Локомотив София стигна до един далечен удар от фал на Красимир Станоев, но топката излезе в аут.

Пред Йон Бакеро се откри добра възможност в 55-ата минута и стреля, но право в ръцете на Александър Любенов.

Локомотив София бе много близо до това да вкара втори гол в 60-ата минута. Симеон Мечев подаде към Стив Траоре, който стреля от границата на наказателното поле на Славия, но топката се спря в левия страничен стълб на вратата на Светослав Вуцов.

Локомотив София удвои своята преднина в 70-ата минута. Стив Траоре получи хубав извеждащ пас зад гърба на Керчев. Траоре напредна, бе сам срещу Светослав Вуцов и с техничен удар вкара топката във вратата му.

Славия намали своя пасив в мача в 77-ата минута. След центриране в наказателното поле на Локомотив София, Галин Иванов бе оставен непокрит и отблизо с глава вкара топката във вратата на Александър Любенов.

Две минути по-късно пред Роберто Райчев се откри добра възможност и той стреля, но от крака на Красимир Милошев топката излезе в корнер.

В четвъртата минута на добавеното време на мача Калоян Кръстев излезе сам срещу Светослав Вуцов, но вратарят на „белите“ спаси.

Локомотив София е единадесети с 9 точки, а Славия е четиринадесети с 4 точки.

Славия – Локомотив София 1:2

0:1 Симеон Мечев 34′

0:2 Стив Траоре 70′

1:2 Галин Иванов 77′