Аржентина разнищи Боливия в Ла Пас и без Меси

Аржентина записа втора поредна победа в световните квалификации за Мондиал 2026, след като се наложи с 3:0 при гостуването на Боливия на стадион „Ернандо Силес“ в Ла Пас.

Световният шампион бе без своята голяма звезда Лионел Меси, който получи почивка от селекционера Лионел Скалони. Лаутаро Мартинес също бе оставен на резервната скамейка.

За сметка на това Анхел Ди Мария попадна в центъра на вниманието със своите извеждащи подавания.

Именно по този начин бе разсечена защитата на Боливия в 31-ата минута. Ди Мария комбинира с Енцо Фернандес, който порази вратата на Гийермо Вискара.

Боливия остана с човек по-малко на терена в 36-ата минута, когато Роберто Фернандес бе изгонен първо за втори жълт картон, но след намесата на ВАР на играча на домакините бе показан директен червен картон.

Аржентина поведе с 2:0 в 42-ата минута, когато Анхел Ди Мария центрира от фал в наказателното поле на Боливия, където Николас Талиафико с глава вкара топката във вратата на Вискара.

Хулиан Алварес бе много близо до това да порази целта в 70-ата минута, след като успя да преодолее и вратаря Вискара, но в крайна сметка топката премина на сантиметри встрани от боливийската врата.

Аржентина направи резултата 3:0 в 83-ата минута, когато Есекиел Паласиос комбинира с Николас Гонсалес, който с премерен удар вкара топката във вратата на Вискара.

Така Аржентина събра актив от 6 точки на старта на световните квалификации за Мондиал 2026, а Боливия е с две загуби.

В следващия кръг през октомври Аржентина посреща Парагвай, а Боливия е домакин на Еквадор.