Коко Гоф е новата кралица на US Open след голям обрат

Коко Гоф е новата кралица на US Open, след като победи Арина Сабаленка във финала в Ню Йорк с 2:6, 6:3, 6:2!

За 19-годишната американка това е първа титла от Големия шлем в кариерата й. Лудото американско лято за Гоф завърши по перфектния начин. Тя спечели турнирите във Вашингтон и Синсинати и допусна само една загуба на твърди кортове през това лято.

Представителката на домакините получи трофея си от великата Били Джийн Кинг в годината, в която се отбелязат 50 години откакто шампионите при мъжете и жените получават еднакви суми.

За американката триумфът във финала на US Open беше 12-ти пореден успех. Това бе четвърта победа на Гоф над Сабаленка в шест мача. Титлата в Ню Йорк ще изкачи представителката на домакините до третото място в световната ранглиста.

Гоф се превърна в третата американска тенисистка, която печели домашния шлем като тийнейджърка, след Трейси Остин и Серина Уилямс.

19-годишната Гоф е и първата американка от Слоун Стивънс, която печели US Open. Стивънс триумфира с титлата в Ню Йорк през 2017 г.

Двубоят започна с пробив за Сабаленка още в първия гейм. Тя поведе с 2:0, но следващите два гейма отидоха в актива на Гоф.

Последва нов пробив за Сабаленка след дълъг гейм. Това сякаш съкруши съпротивата на американката и тя не спечели нито един гейм до края на частта.

Първият гейм на втория сет беше ключов за Гоф, която успя да обърне подаването си от 15:40. В четвъртия гейм представителката на домакините взе сервиса на Сабаленка, като това се оказа единственият пробив в сета.

Третата част започна с подаване на беларускинята. Стигна се до 30 равни, а след това Гоф се добра до точка за пробив, която беше спасена от Сабаленка.

Последва нова грешка от ракетата на новата номер 1 и този път американката успя да вземе подаването на шампионката от Australian Open.

В сервис гейма си световната номер шест загуби само една точка, а след това направи още един пробив. Едва при 4:0 Сабаленка взе първия си гейм за частта, след което поиска медицински таймаут.

Беларускинята успя да наруши концентрацията на Гоф и върна един от пробивите, но американката направи рибрейк. Гоф затвори двубоя на собствен сервис без да загуби нито една точка.