Алкарас е на 1/2-финал на US Open след разгром над Зверев

Шампионът на US Open от миналата година Карлос Алкарас (Испания) продължава защитата на титлата си, след като на четвъртфиналите се справи с германеца Александър Зверев с 6:3, 6:2, 6:4 за два часа и 24 минути.

Зверев, който на 1/16-финалите елиминира Григор Димитров, опита да се противопостави на мощната игра на 20-годишния испанец от основната линия, но не намери отговор на разнообразието и бързината в представянето на съперника.

Алкарас прибегна доста пъти до тактика сервис-воле и беше наистина впечатляващ на мрежата, където спечели 28 точки от 35 излизания.

Първият сет беше решен от пробив, който младият испанец реализира в осмия гейм и след това приключи частта при собствен сервис на нула.

Карлос Алкарас осъществи брейк в подаването на Зверев в началото на втория сет, а след това направи още, за да поведе с 5:2 и отново да приключи частта при собствен сервис.

Преди началото на третия сет Зверев взе медицински таймаут и беше равностоен на съперника си до деветия гейм.

Тогава Алкарас проби сервиса на германеца за 5:4, а след това при собственото си подаване приключи двубоя още при първия си мачбол.

В опит да завоюва престижен дубъл от спечелени поредни „Уимбълдън“ и US Open Карлос Алкарас ще се изправи на полуфиналите срещу носителя на титлата от Откритото първенство на САЩ за 2021 г. Даниил Медведев. Припомняме, че в другата битка за място на финала ще спорят Новак Джокович и Бен Шелтън.