Джокович направи голяма крачка към титлата на US Open

Новак Джокович е още една крачка по-близо до титлата на US Open, след като се класира за полуфиналите на турнира, елиминирайки Тейлър Фриц след 6:1, 6:4, 6:4.

Ноле продължава да бъде перфектен срещу Фриц с осем поредни победи и дванадесет последователно спечелени сета срещу този съперник.

Джокович вече е едноличен лидер по полуфинали на турнири от Големия шлем. Сърбинът има 47 полуфинала, а Роджър Федерер вече е втори с 46.

Ноле има 30 поредни победи срещу американци, серия, която продължава вече от седем години.

Джокович няма загуба на четвъртфиналите на US Open.

Сърбинът имаше известни проблеми в началото на мача с горещото време, но успя бързо да се адаптира към обстановката.

Джокович направи ранен пробив, за да поведе с 2:0 гейма в първия сет, но след това позволи на Фриц да намали изоставането си за 1:2. Сърбинът обаче не остави повече шансове на своя опонент в първия сет, правейки още два пробива и печейки сета с 6:1.

Във втория сет Ноле направи ранен пробив за да поведе с 2:1, което се оказа достатъчно за него, за да го затвори с 6:4.

В третия сет Джокович проби за 4:3, но Фриц успя да изравни резултата за 4:4. Сърбинът направи още един пробив, за да поведе с 5:4 и сервираше за спечелването на мача. Ноле не успя да затвори мача с още първия мачбол, но вторият се оказа достатъчен – 6:4.

На полуфинала Джокович отново ще се изправи срещу американски опонент. Той ще играе срещу победителя от мача между Франсис Тиафо и Бен Шелтън.