Роналдо спаси Левски от голям резил срещу Хебър на „Герена“

Левски надви изключително трудно Хебър с 1:0 на „Герена“ в мач от осмия кръг на efbet Лига.

Преди първия съдийски сигнал зрителите и футболистите почетоха с аплодисменти паметта на загиналите в катастрофа „сини“ фенове след първия мач срещу Айнтрахт Франкфурт.

Треньорът на Левски Николай Костов предприе четири промени в стартовия състав за разлика от мача с Айнтрахт Франкфурт (0:2) в Германия. Капитанът Андриан Краев, Жереми Петрис, Рикардиньо и Келиан ван дер Каап са заменени от Асен Митков, Патрик-Габриел Галчев, Асими Фадига и Джавад Ел Джемили.

Бразилският голмайстор дори бе оставен извън групата.“Сините“ доминираха през първата част, но така и не успяха да поразят вратата на гостите от Пазарджик.

Още в 7-ата минута Роналдо реши да стреля от далечна дистанция, но се получи рикошет в играч на гостите и топката бе уловена лесно от вратаря Матвей Игонен.

Хебър отговори пет минути по-късно, когато Атанас Кабов бе изведен на десния фланг, финтира капитана на „сините“ – Вандерсон Цунами, след което влезе в наказателното поле и стреля ниско в близкия ъгъл, но неточно покрай гредата в аут.

В 15-ата минута се стигна до опасност и пред вратата на Пламен Андреев. Роберт Мазан комбинира с Никола Пенев отляво, а младокът влезе в наказателното поле и след това чукна за Ангел Бастунов, който обаче стреля високо над вратата. Четири минути след това Фадига отигра технично за Асен Митков, който шутира моментално от дистанция, но в аут.

Левски имаше хубав шанс да открие резултата в 25-ата миута, когато Шанс Джавад Ел Джемили центрира от корнер, а Хосе Кордоба бе оставен съвсем сам, извиси се и нанесе изстрел с глава, който обаче бе блокиран от Лазар Марин.

В 32-ата минута хубава комбинация между Цунами и Уелтън можеше да завърши с гол, но Роналдо се забави и не успя да се разпише на празна врата.

Три минути след това Ел Джемили реши да пробва късмета си от сериозна дистанция, получи се рикошет в играч на Хебър, който затрудни Игонен, но той все пак успя с една ръка да избие.

В последната минута от редовното време на първата част Левски получи пряк свободен удар в близост до наказателното поле. „Сините“ го изпълниха заучено, а Фадига излезе на чиста позиция и намери Роналдо. Получи се голямо разбъркване, а двата удара на дясното крило бяха блокирани.

След почивката в първия четвърт час Левски продължи да бъде по-активният отбор, но реални опасности пред Игонен липсваха. Николай Костов реши да направи промени в състава и извърши четири рокади накуп.

На терена се появиха Жереми Петрис, Андриан Краев, Илиян Стефанов и Асен Чандъров, които замениха Патрик-Габриел Галчев, Асен Митков, Джавад Ел Джемили и Асими Фадига.

В 73-тата минута Левски направи нов голям пропуск. Цунами качи топката на главата на Асен Чандъров. Той свали към Илиян Стефанов, чийто удар беше безкрайно неточен. Атакуващият футболист не уцели добре топката и не успя да я насочи в очертанията на вратата.

В дълбокото добавено време Роналдо спаси „сините“ от голям резил, след като реализира в 94-ата минута.