Много жалко! Вики Томова отпадна на старта на US Open

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова отпадна още в първия кръг от последния за годината турнир от Големия шлем US Open.

Българката загуби от представителката на домакините Пейтън Стърнс с 0:2 сета (3:6, 4:6) за 1 час и 38 минути игра.

В първия сет поставената под №59 в ранглистата на WTA Стърнс взе подаването си, а след това проби при сервис на Томова. След това последва размяна на сервис геймове, за да стане резултатът 3:1 за представителката на домакините.

Последваха по два пробива за всяка една от тенисистките, но в деветия гейм на първия сет Стърнс взе подаването си с 40:15 и така спечели сета с 6:3.

Във втория сет Вики Томова загуби първите си три сервис гейма, но успя на свой ред да пробие на два пъти. При резултат 4:2 българката, която е под №82 в световната ранглиста взе подаването си и намали изоставането си, но след това американката не сгреши при своите подавания и въпреки че Томова спаси три мачбола, участието ѝ на US Open приключи.