Роналдо изригна с хеттрик при победа на Ал Насър

Звездата на Ал Насър Кристиано Роналдо наниза първия си хеттрик за сезона при победата с 5:0 над Ал Фатех в мач от първенството на Саудитска Арабия.

Другите два гола за тима вкара Садио Мане. Това бе първа победа и първи точки за тима на Роналдо, след две поражения на старта на сезона в първенството. Ал Насър загуби от Ал Итифак и Ал Таавон до тук.

В третия кръг на лигата Роналдо и компания взеха първия успех с безапелационно представяне. До тук единствения гол за тима бе вкарал Садио Мане при поражението от Ал Итифак.

Тази вечер обаче двете звезди на тима се развихриха. Роналдо първо асистира за откриващия гол дело на Мане в 27-ата минута. След това сам вкара 2 пъти в 38-ата и 55-ата минута. Мане покачи на 4:0 с глава 10 минути преди края, а в добавеното време Роналдо оформи своя хеттрик.

Това е 63-ият хеттрик в кариерата на Роналдо. Той реализира 30 хеттрика преди да навърши 30 години и още 33 откакто премина тази възраст.

Ал Насър обаче има само 3 точки до тук и изостава на 6 от лидерите Ал Итихад и Ал Ахли, които са с пълен актив от 9 точки.