Срам за Ботев (Пд)! Крумовград би „канарчетата“ на Колежа

Ботев Пловдив записа осми пореден мач на “Колежа” без победа след загуба с 1:2 от Крумовград в мач от шестия кръг на efbet Лига! Това беше първи успех като гост в елита за тима на Неманя Миланович. “Канарчетата” продължават да нямат победа през този сезон в efbet Лига, а освен това отборът на Станислав Генчев няма спечелена точка на стадион “Христо Ботев” през кампанията.

Във втората минута Мартин Секулич беше фаулиран, а „канарчетата“ получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Красиан Колев центрира, но кълбото попадне в ръцете на Янко Георгиев.

Само минута по-късно Янис Карабельов стреля от границата на наказателното поле, след като получи от Самюел Акере, но неговият удар беше спасен от Георгиев.

По-активното начало на Ботев продължи. В 10-ата минута Акере центрира към Антонио Перера, който се опита да свали към Мартин Секулич, но защитниците на Крумовград се справиха и изчистиха.

Следващият удар дойде в 13-ата минута. Константинос Балоянис стреля от далечно разстояние, но ударът му беше неточен.

Първата сериозна атака за Крумовград беше в следващата минута. Вячеслав Велев центрира от десния фланг и намери Патрик Луан в наказателното поле, но нападателят реши да си спира топката, вместо да стреля от движение.

В 21-ата минута Ботев Пловдив откри резултата. Акере проби от дясното крило и стреля. Ударът му беше спасен от Георгиев, но Ивелин Попов се оказа на точното място и отбеляза в дебюта си за „канарчетата“.

Пет минути по-късно Крумовград отправи първи точен удар към вратата на Ботев. Изтрелът беше на Даниел Миланович, но Хидайет Ханкич се намеси без проблем.

В 33-ата минута гостите стигнаха до най-сериозното си положение в мача. Александър Колев беше изведен сам срещу Ханкич, но ударът му беше спасен.

Три минути преди края на първата част Крумовград отправи два опасни изстрела. Първо, след ъглов удар Матей Шимич стреля с глава, но той попадна в обсега на Ханкич. Секунди след това Колев сбърка и топката попадна в Луан, но и неговият изстрел не затрудни вратаря на Ботев Пловдив.

В 45-ата минута Серкан Юсеин пробва късмета си от пряк свободен удар, но изстрелът му мина над напречната греда на Ханкич.

Втората част започна с хубава атака на Ботев Пловдив, която завърши с точен удар на Секулич.

В 50-ата минута Акере отново проби, влезе навътре и стреля с левия крак, но ударът му срещна страничната греда.

Само три минути по-късно Крумовград изравни след гол на Патрик Луан. Серкан Юсеин центрира към Даниел Миланович, който продължи към Мартин Сораков. Българинът свали с глава към бразилеца, който вкара първия си гол в efbet Лига.

В 59-ата минута Ивелин Попов извади топката към Янис Карабельов, но неговият удар попадна в ръцете на Георгиев. Само секунди преди това Мартин Сораков беше изведен сам срещу Ханкич, но не отправи най-добрия изстрел и той не затрудни Ханкич.

След три минути последва нов точен удар на Крумовград, който беше отправен от Юсеин.

В 72-ата минута Миланович отправи опасен изстрел от далечно разстояние, който мина встрани от гредата на вратата на Ботев Пловдив. В миналия кръг той вкара изключителен гол срещу ЦСКА 1948.

11 минути преди изтичането на редовното време Юсеин отправи нов опасен удар, който попадна в гърдите на Ханкич. При добавката полузащитникът не успя да се нагоди към топката и стреля неточно.

В 83-ата минута Крумовград направи пълен обрат! Джуниет Али получи от Китан Василев и центрира към Миланович, който свали към Диего Рапосо. Той прати топката за втори път във вратата на Ханкич.

Четири минути по-късно Ивелин Попов отправи точен удар, но той не затрудни Георгиев.

Ботев Пд – Крумовград 1:2
1:0 Ивелин Попов 21
1:1 Патрик Луан 53
1:2 Диего Рапосо 84

Стартови състави:

Ботев Пловдив: 1 Хидайет Ханкич, 5 Йонас Там, 9 Мартин Секулич, 10 Ивелин Попов, 16 Самюел Акере, 17 Николай Минков, 20 Антонио Перера, 25 Станислав Работов, 28 Янис Карабельов, 38 Константинос Балоянис, 88 Красиан Колев

Крумовград: 1 Янко Георгиев, 91 Вячеслав Велев, 5 Матей Шимич, 3 Калоян Пехливанов, 11 Александър Георгиев, 44 Божидар Кацаров, 10 Серкан Юсеин, 13 Диего Рапосо, 17 Патрик Луан , 14 Даниел Миланович, 9 Александър Колев