Страхотен Левски елиминира Апоел Беер Шева пред 15 хиляди

Левски се класира за плейофите в Лигата на конференциите, след като победи израелския Апоел Беер Шева с 2:1 на стадион „Георги Аспарухов“ и след нулевото равенство в Израел продължава напред. В следващата фаза „сините“ ще се изправят срещу германския Айнтрах Франкфурт. Първият мач ще е в София на 24 август, а реваншът в Германия е на 31 август от 21:30ч.

Четвърт час след началото „сините“ поведоха, след като Уелтон с глава засече в мрежата центриране на Патрик-Габриел Галчев. В 79-ата минута българският национал Йоан Стоянов изравни, след като намери много добре топката от границата на наказателното поле и не остави шансове на Пламен Андреев. Роналдо донесе победата на българския тим в шестата минута от добавеното време, както се случи и в предишния мач срещу Шкупи, когато Марин Петков вкара за 1:0 в 100-ната минута.

Левски създаде първата опасна атака преди да е изтекла и една минута. Уелтон получи топката на лявото крило и проби опасно, след което излезе на стрелкова позиция, но последвалият удар излетя над вратата.

В осмата минута Хосе Кордоба намери Дарлан, който проби през центъра и нанесе удар, който бе блокиран, Асен Митков при добавката нанесе първия точен удар в мача, но вратарят Офир Марсиано улови без проблеми.

В 11-ата минута се стигна до първото положение на Апоел. Българинът в състава на гостите Йоан Стоянов получи топката фронтално срещу вратата и нанесе удар от около 20 метра, който рикошира в Кристиан Димитров, а Пламен Андреев изби в корнер.

Четири минути след това Левски заслужено излезе напред в резултата. Патрик-Габриел Галчев проби отдясно и центрира перфектно към Уелтон, а бразилецът с глава прониза вратаря Марсиано – 1:0!

В следващия четвърт час Левски продължи да стои по-добре от своя съперник на терена, но до сериозни голови положения не се стигна.

Апоел имаше възможност за изравнително попадение в 32-рата минута, когато защитата на „сините“ не бе внимателна и Константин Паун шутира от дистанция, но право в ръцете на Пламен Андреев.

Четири минути по-късно Рой Гордона също пробва късмета си от сериозно разстояние, но бе много неточен.

В 42-рата минута Рой Гордона буквално прегази Уелтон и логично, получи жълт картон за изключително грубото си нарушение срещу бразилската звезда на Левски.

В добавеното време на срещата Роналдо получи топката на дъгата на наказателното поле, зачуди се какво да прави, финтира съперник и в крайна сметка нанесе удар по земя, който бе много неточен и мина на около 5 метра встрани от вратата.

Първото интересно положение през втората част бе на сметката на гостите. В 54-ата минута резервата Амир Ганах шутира от 20-ина метра, но над вратата на Андреев.

Три минути по-ккъсно Апоел пропусна златна възможност да изравни резултата. След продължително разиграване Йоан Стоянов бе изведен сам срещу Пламен Андреев, който застана отлично и спаси. При последвалия корнер капитанът Мигел Витор стреля неточно с глава.

Час игра след началото на срещата старши треньорът на Левски Николай Костов смени схемата на игра, вкарвайки трети централен защитник в лицето на Келиан ван дер Каап, който замени Асен Митков.

В 72-рата минута съдията Думитру Мунтеан пощади гостите от Израел, като спести нарисуван втори жълт картон на Рой Гордона за нарушение срещу Андриан Краев.

Три минути след това се стигна до разбъркване в наказателното поле на Апоел след ъглов удар. Кристиан Димитров нанесе крайно неточен удар и върна топката на центриралия му Дарлан, бразилецът намери Андриан Краев, който стреля много високо над вратата.

Гуй Бадаш нанесе много тежък удар от дистанция в 78-ата минута, който бе прекрасно избит от Пламен Андреев в корнер. За съжаление, при последвалото изпълнение топката стигна до Йоан Стоянов на границата на наказателното поле, а той с плътен изстрел вкара в мрежата на Пламен Андреев – 1:1.

В последната минута от редовното време на втората част след центриране от корнер топката падна на крака на Патрик-Габриел Галчев, който стреля от движение, но над вратата на Апоел.

Левски ирганизира отлично нападение в шестата минута от добавеното време, при която се стигна до сериозно разбъркване и няколко карамбола, топката се озова в Роналдо, той нанесе прецизен удар по земя в долния ляв ъгъл и вкара за 2:1, като по този начин класира Левски в следващия кръг и му уреди мачове с Айнтрахт Франкфурт.