Лайпциг шокира Байерн за Суперекупата в дебюта на Кейн

РазенБалшпорт (Лайпциг) победи с 3:0 Байерн (Мюнхен) и спечели Суперкупата на Германия. И трите попадения бяха дело на Дани Олмо. Дебют за баварците направи новото попълнение Хари Кейн, привлечен преди часове от Тотнъм за 100 милиона евро.

РБ Лайпциг започна силно срещата – в третата минута Дани Олмо откри резултата, след като прати топката в долния десен ъгъл на вратата.

В 16-ата пък Матис Тел успя да стигне до топката в наказателното поле на Лайпциг, след което стреля, но в средата на вратата. Янис Бласвих се справи с изпълнението на Тел.

Осем минути след това Матис Тел отново опита късмета си с шут от дистанция, който обаче прелетя високо над вратата.

Минута преди края на редовното време на първата част Дани Олмо блесна отново с индивидуална акция и преодоля Свен Улрайх за втори път – 2:0.

В 48-ата минута Лeрой Сане шутира от границата на наказателното поле, топката премина покрай лявата греда в аут. Две минути след това отново той стреля от движение, но пак неточно.

В 63-ата минута Хари Кейн се появи в игра, записвайки дебюта си за Байерн.

Само пет минути след това обаче Лайпциг получи дузпа, след като Нусар Мазрауи игра с ръка в собственото си наказателно поле. Дани Олмо бе безкомпромисен от бялата точка и оформи хеттрика си.

В 75-ата минута Йошуа Кимих си нагласи топката и изпрати силен удар, който стражът на Лайпциг спаси. Мазрауи пропусна добра възможност в 82-ата минута. Той се извиси над всички и засече с глава, но встрани от целта.

Две минути преди края на редовното време Бенджамин Шешко нанесе добър удар, който отиваше под напречната греда, но бе отразен от Свен Улрайх и Лайпциг спечели Суперкупата на Германия, вгорчавайки дебюта на Хари Кейн.