Холанд ги започна! Вкара 2 на Бърнли на старта на ВЛ

Манчестър Сити спечели лесно първата си победа за новия сезон във Висшата лига. В откриващия мач „гражданите“ спечелиха с 3:0 гостуването на Бърнли, а Ерлинг Холанд вкара първите два гола за сезона. Норвежецът се разписа в 4-ата и 36-ата минута на двубоя, а Родри оформи крайния резултат 14 минути преди края на мача.

В средата на първата част Кевин Де Бройне се контузи и бе принудително заменен, а в продължението на мача Анас Зарури получи червен картон за нарушение срещу Кайл Уокър.

Сити започна силно и след 240 секунди игра Ерлинг Холанд се оказа в прегръдките на своите съотборници. След центриране отляво, топката се озова на главата на Родри, който я свали в наказателното поле и Холанд с едно докосване я вкара в мрежата на домакините.

Малко след това футболистите на Бърни поискаха дузпа, но претенциите им не бяха уважени от съдията.

Манчестър Сити получи лоша новина в 22-ата минута, когато Кевин Де Бройне получи травма и бе заменен от Матео Ковачич.

В 36-ата минута резултатът стана 2:0. Хулиан Алварес подаде топката в наказателното поле, Холанд я овладя и с чудесен удар я изпрати към вратата. Тя се удари в гредата и падна зад голлинията – 0:2.

До почивката „гражданите“ имаха още няколко положения, но не успяха да вкарат трето попадение.

През втората част и двата отбора имаха ситуации, но гол падна чак в 76-ата минута. Тогава топката стигна до Родри в наказателното поле, който стреля и не остави шансове на вратаря на домакините – 0:3.

Само 3 минути по-късно Хулиан Алварес имаше шанс да отбележи трети гол, но шутът му бе блокиран от защитник.

Само няколко минути по-късно Алварес имаше още един шанс да се разпише, но отново нещата не му се получиха.

В третата минута на добавеното време Анас Зарури получи червен картон за нарушение срещу Кайл Уокър. Първоначално реферът показа само жълт картон на Зарури, но след преглед на ситуацията с ВАР реферът промени решението и изгони дебютанта във Висшата лига.