Много силен Левски изпусна Апоел Беер Шева в Израел

Левски и Апоел Беер Шева завършиха при нулево на стадион „Турнер“ в Израел в първия мач между двата тима от третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите.

„Сините“ бяха по-активният от двата отбора, който имаше по-чистите ситуации, но така и не успя да достигне до гол във вратата на Офир Марсиано.

Така всичко ще бъде решено на реванша на стадион „Георги Аспарухов“, който е след седмица на 17 август от 20:00 часа.

Апоел Беер Шева стигна първи до точен удар в някоя от двете врати. В 3-ата минута след центриране от корнер на Рой Гордона, Мигел Витор засече, но Пламен Андреев нямаше никакви проблеми да отрази.

Левски започна да владее топката в големи периоди от време в следващите минути, но така и не стигна до чисто положение пред вратата, пазена от Офир Марсиано.

Вендерсон Цунами се възползва от изчистена топка в 27-ата минута и шутира от далечна дистанция, но топката бе далеч от вратата на Апоел Беер Шева.

Левски имаше възможност да излезе напред в резултата в 30-ата минута, когато Уелтон отне топката от бранител на Апоел, след което изведе Рикардиньо, който напредна с дрибъл. Бразилецът шутира от чиста позиция в наказателното поле на домакините, но Мигел Витор си сложи крака и блокира удара.

Марин Петков получи контузия по-рано в двубоя и се опита да продължи, но в 35-ата минута падна на тревата и бе принудително заменен от Патрик-Габриел Галчев.

Рикардиньо се възползва от грешка на Шай Елиас в 39-ата минута и отне топката, след което изведе Уелтон в наказателното поле на израелците. Крилото на Левски шутира с първото докосване, но твърде неточно.

Уелтон напредна по левия фланг на нападението на „сините“ в 43-ата минута, след което сви топката за Асен Митков, който шутира в тялото на бранител на Апоел. Последва добавка от страна на Галчев над напречната греда на вратата, пазена от Марсиано.

Левски продължи да бъде по-активният от двата отбора и в първите минути от второто полувреме. Роналдо отне топката в средата на терена и изведе Асен Митков по дясното крило. Младият халф на „сините“ центрира в наказателното поле, където Роналдо отправи удар с глава, но Офир Марсиано отрази в 53-ата минута.

Шай Елиас бе изведен по дясното крило на нападението на Апоел в 66-ата минута. Футболистът на домакините се справи с Цунами, след което стреля от малък ъгъл. Топката обаче премина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Пламен Андреев.

Рикардиньо се опита да изненада Офир Марсиано в 79-ата минута с удар от средна дистанция, но топката не успя да порази целта.

Йоан Стоянов напредна по дясното крило за Апоел, след което шутира от малък ъгъл, но Пламен Андреев бе затворил много добре своя ъгъл и отрази в 82-рата минута.

Най-чистото положение в двубоя бе на сметката на домакините в 85-ата минута, когато Томер Хемед шутира директно от пряк свободен ъгъл в горния ляв ъгъл на вратата на Левски. Пламен Андреев обаче се намеси по страхотен начин и в последния момент успя да отрази.

В третата минута на добавеното време Ивелин Попов шутира от далечна дистанция, топката рикошира в играч на домакините, след което кацна на напречната греда.