Нова издънка за ЦСКА-София! За малко не загуби от Славия

ЦСКА и Славия завършиха при резултат 1:1 на стадион „Българска армия“ в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. Капитанът на „белите“ Галин Иванов изведе своя тим напред в резултата в 76-ата минута.

Лазар Туфегджич, който изигра първия си мач за „армейците“ през сезона реализира шест минути по-късно, с което донесе равенството на „червените“.

ЦСКА събра актив от пет точки след третия си шампионатен мач в efbet Лига, след като има една победа и две равенства в първенство, вкарвайки само два гола за тези мачове. Докато Славия вече има четири пункта в актива си след същия брой изиграни срещи.

ЦСКА започна по-активно в първите минути на двубоя. Жираир Шагоян навлезе отляво в наказателното поле на Славия, след което шутира в близкия ъгъл, но Николай Кръстев се намеси и отрази в 3-ата минута на срещата.

Дюкенс Назон изведе Матиас Фаетон зад гърба на отбраната на Славия в 7-ата минута. Футболистът на ЦСКА стреля стреля от близко разстояние с първото си докосване, но право в тялото на стража на „белите“.

Славия достигна до първото си чисто положение пред вратата на ЦСКА в 20-ата минута, когато Ерол Дост комбинира с Галин Иванов на границата на наказателното поле и шутира. Густаво Бусато обаче внимаваше и отрази удара на капитана на гостите.

Ертан Томбак се справи по дясното крило с Тибо Вион в 31-ата минута и центрира остро в наказателното поле на „червените“, където Галин Иванов и Йон Бакеро се разминаха да засекат топката във вратата.

Виктор Генев не успя да изчисти топката по най-добрия начин в 36-ата минути и тя попадна в краката на Джонатан Линдсет. Норвежецът шутира от средна дистанция право в напречната греда.

Галин Иванов стреля директно от пряк свободен удар в 43-ата минута, но право в обятията на Густаво Бусато.

„Армейците“ започнаха по-силно второто полувреме. В 51-ата минута след центриране от корнер Браян Кордоба засече с глава, а топката рикошира в тялото на Ертан Томбак. Футболистите на ЦСКА имаха претенции за дузпа, но Радослав Гидженов направи знак, че играта трябва да продължи.

Футболистите на ЦСКА отново претенции към Радослав Гидженов за дузпа в 67-ата минута, когато Данило Асприля шутира от наказателното поле, а в опита си да отбие топката топката футболист на Славия игра с ръка, но той вече бе на земята.

Ертан Томбак се откъсна зад гърба на отбраната на ЦСКА и излезе очи в очи срещу Бусато. Футболистът на Славия навлезе отдясно в наказателното поле и потърси обратния ъгъл, но не намери очертанията на вратата в 68-ата минута.

Тобиас Хайнц центрира на втора греда в 73-ата минута, където Лазар Туфегджич отправи опасен изстрел с глава. Николай Кръстев успя да отрази, но последва добавка на сърбина, а стражът на Слави застопори топката на голлинията.

Людовик Соарес комбинира на двойно подаване със Сибири Кейта отляво по нападението на Славия, след което центрира остро в наказателното поле, където Иван Турицов бе останал да пази двама футболисти на „белите“. Галин Иванов се оказа най-съобразителен в ситуацията и прати топката във вратата на ЦСКА в 76-ата минута, с което откри резултата.

Йон Бакеро шутира директно от пряк свободен удар от малък ъгъл, опитвайки се да изненада Бусато, но бразилският страж внимаваше и боксира в 78-ата минута.

Славия можеше да удвои аванса си в 80-ата минута, когато Сибири Кейта разгърна добре контраатака на Славия, напредвайки през центъра с топката в крака, след което отклони за Емил Стоев, който стреля. Иван Турицов обаче успя да извади топката от голлинията.

Тобиас Хайнц получи топката по дясното крило на нападението на ЦСКА в 82-рата минута, след което центрира към точката за изпълнение на дузпа. Там Лазар Туфегджич с летящ плонж прати топката във вратата, не оставайки никакви шансове на Николай Кръстев.

Дюкенс Назон центрира в наказателното поле, където Тобиас Хайнц засече от воле в 90-ата минута, а топката премина на милиметри от левия страничен стълб на вратата на Славия.

ЦСКА – Славия 1:1

0:1 Галин Иванов 76′

1:1 Лазар Туфегджич 82′