Лудогорец смаза Ботев (Враца) с 5:0 като гост

Лудогорец постигна втори поредна победа в първенството, след като разби Ботев Враца като гост с 5:0 в двубой от четвъртия кръг на шампионата.

Новият нападател на „орлите“ Руан Секо даде аванс на своя тим в 8-ата минута, когато бе изведен вляво от вратата от Кайо Видал и с удар по диагонала прати топката в мрежата.

Девет минути след това Ботев Враца остана с 10 души на терена заради червен картон на Диого Барбоса, показан за груб фал срещу Кайо Видал.

Три минути след началото на втората част Сон проби отляво, влезе в накацателното поле и прати топката в левия ъгъл на Красимир Костов за 2:0 за гостите.

В 62-ата минута разградчани вкараха трети гол, след като Ноа Сонко Сундберг стреля леко с глава, след като засече подаване от корнер. Красимир Костов изпусна топката и тя стигна до Педро Нареси, който отблизо я вкара в мрежата.

Три минути след това дойде четвъртият гол за Лудогорец, който бе дело на Аслак Фон Витри с воле. В 72-ата минута Кирил Десподов бе изведен сам срещу вратаря от Клод Гонсалвеш и прехвърли Костов, вкарвайки пети гол за Лудогорец.

С тази победа „орлите“ събраха 6 точки и се изкачиха на 4-ото място в таблицата, където Ботев Враца е на 10-а позиция с 3 точки.