Костов: Не бяхме убедителни, но постигнахме целта си

Наставникът на Левски – Николай Костов, остана доволен от победата в реванша срещу Шкупи в Лига на конференциите. „Сините” се наложиха и във втория мач в София с 1:0 и така с общ резултат 3:0 продължават в следващата фаза на надпреварата.

„Контролирахме играта през по-голямата част. Не ни се получи в атака. Тежестта падна в хората в центъра на терена и отбрана. Поизтощиха се играчите и в края можехме да получим гол. През целия мач владеехме ситуацията и не позволихме шансове пред нашата врата. Радвам се, че победихме, поздравявам играчите и публиката. Голът бе тяхната награда.

Щастливи сме, въпреки че не бяхме убедителни. Това са нашите възможности в момента. Сериозен е следващият ни противник. И ние сме сериозен отбор, въпреки че не ни се получи играта. Различен противник, ще подходим по различен начин””, коментира Костов.

„Умората падна върху хората, които играха повече с топката. Започнахме много добре, особено в първите 25 минути, но не продължихме в същия темп. Продължихме да пипаме топката повече, отколкото трябваше. Прекалено индивидуално работихме в центъра на терена. Ще говоря с играчите. Знаете, че ние работим с млади играчи. Малко се превъзбудха след победата с 6:0, ще говоря с играчите, отношението им трябва да бъде еднакво към всеки противник.

Доволен съм от всички наши защитници, с изключение на последните минути, в които изпуснахме техния нападател, който е изключително бърз. Поизмориха се.  Важно беше да победим и да възнаградим нашата публика с победа. Относно отлагането на мачовете, тТова е решение на клуба, няма как да отговоря, защото не отлагаме мачове.”, завърши Костов.