В невероятна драма! Лудогорец отпадна от Олимпия, Десподов изтърва дузпа в края

Олимпия Любляна обърна и победи Лудогорец с 2:1 в среща-реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Кирил Десподов даде аванс на разградчани в 15-ата минута с гол от пряк свободен удар, но само три минути след това Тими Елшник изравни резултата.

В 82-ата минута „орлите“ останаха с човек по-малко след директен червен картон на Сон. В добавеното време на срещата Елшник вкара третия си гол във вратата на Лудогорец, след като се разписа и в двубоя в Разград, за да прати тима от Любляна напред в турнира. В последните секунди на срещата Кирил Десподов пропусна да се разпише от дузпа.

След загубата от Олимпия, Лудогорец ще играе в третия квалификационен кръг на Лига Европа срещу загубилия от двойката Астана и Динамо Загреб. В първия двубой хърватите спечелиха с 4:0.

В началните минути на срещата Олимпия владееше повече топката, но без да застраши вратата на Серджио Падт.

В 8-ата минута Кирил Десподов центрира от свободен удар, но не последва нищо опасно за Видовшек.

Четвърт час след началото на мача Лудогорец поведе в резултата. Кирил Десподов вкара красив гол от пряк свободен удар, за да даде аванс на „орлите“.

Радостта на разградчани обаче бе кратка, след като три минути по-късно Тими Елшник от воле разстреля Падт за 1:1.

В 25-ата минута Ратник успя да стреля с глава след центриране от корнер, но ударът му бе блокиран. Четири минути след това Доминик Янков проби отдясно и центрира остро в наказателното поле, но Ахмет Мухамедбегович изчисти топката.

В 33-ата минута Сешлар отправи техничен удар към вратата на Падт от дъгата на наказателното поле, но топката се отби в гредата.

В 38-ата минута Олимпия стигна до добра възможност – Сешлар стреля, Падт изби, а при добавката Нукич не успя да играе добре с топката. Минута след това Падт отново се намеси решително при изстрел на Руи Педро.

В 54-ата минута Франко Русо реагира навреме преди Нукич да успее да играе с топката.

Минута след това Ивайло Петев извърши две смени – Бърнард Текпетей бе заменен от Якуб Пьотровски, а Матиас Тисера от Спас Делев.

В 58-ата минута Кирил Десподов вкара топката във вратата на Олимпия, но попадението не бе зачетено заради засада.

Минути по-късно от Олимпия имаха претенции за дузпа, но германският съдия видя, че няма такава и даде знак играта да продължи.

В следващите няколко минути опасните положения пред двете врати липсваха.

В 78-ата минута Якуб Пьотровски стреля мощно от дистанция, но Видовшек успя да избие, а при добавката Кайо Видал бе неточен.

В 82-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко, след като Сон бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Руи Педро.

В 89-ата минута Спас Делев получи пас от Кирил Десподов и отправи изстрел, но топката се отби в страничния стълб на вратата.

В първата минута на добавеното време Падт блесна със спасяване с върха на ръкавиците си.

Минута по-късно обаче Олимпия успя да поведе в резултата. След центриране от корнер на Сешлар Тими Елшник вкара общо третия си гол във вратата на Лудогорец.

В осмата минута на добавеното време Лудогорец имаше шанс да отбележи, но топката, изстреляна от Кайо Видал бе в обсега на Видовшек. Секунди след това последва проверка от ВАР за нарушение срещу Спас Делев. Кристиан Дингерт лично отиде да преразгледа ситуацията и отсъди дузпа. Зад топката застана Кирил Десподов, който обаче бе спрян от Видовшек.