Какъв резил! Левски унищожи жалък Локо (София), вкара цели шест гола на „железничарите“

Левски удари с 6:0 Локомотив София в мач от 3-тия кръг на efbet Лига.

Още във 2-рата минута Левски имаше 100-процентов голов шанс. Роналдо беше изведен зад защитата на гостите. Той се озова очи в очи с Бубакар Гайе, но си поведе много лошо топката и вратарят я улови.

Десетина минути по-късно столичните „железничари“ отправиха първия точен удар. Асими Фадига загуби пред наказателното поле на Локомотив. Имаше нарушение, но такова не беше отсъдено. Беше организирана бърза контраатака, която Валентин Николов завърши с удар от границата на наказателното поле – право в ръцете на Пламен Андреев.

В 20-ата минута „сините“ излязоха напред в резултата с гол на капитана си Андриан Краев. Домакините изпълниха заучено ъглов удар. Уелтон получи пред наказателното поле и центрира остро по посока на вратата на Гайе. Краев очакваше във вратарското поле и от близко отклони с глава в мрежата за 1:0.

Половин час след началото младият вратар на Левски Андреев беше притиснат при една върната топка. Той сбърка в подаването и я подари на съперник. Красимир Милошев получи отляво и центрира. Топката се насочи към близкия ъгъл на вратата. Андреев реагира добре и успя да спаси.

В 38-ата минута Левски удвои преднината си. Головото нападение започна със страхотен диагонален пас на Андриан Краев към Уелтон. Бразилецът овладя на гърди, финтира съперник и комбинира с Джавад ел Джемили. Той нахлу на скорост и с удар по земя преодоля Гайе за 2:0. Втори гол за „сините“, втора асистенция за Уелтон.

В 51-вата минута домакините вкараха трети гол и до голяма степен убиха интригата в срещата. Попадението падна с известна доза късмет. Жереми Петрис изведе Роналдо по десния фланг. Бразилецът отигра с едно докосване и потърси Ел Джемили. Алан Диас действа много лошо в ситуацията. Ел Джемили стреля, получи се двоен рикошет и топката премина под плонжа на Бабакар Гайе.

Час игра след началото Уелтон отново създаде много главоболия на противниковата отбрана. Той навлезе в наказателното поле и от аутлинията потърси комбинация. Топката достигна до Ел Джемили, който стреля мощно, но над вратата. Определено 20-годишният футболист беше много близо до своя хеттрик. Секунди по-късно Цунами стреля от дъгата на наказателното поле – неточно.

В 65-ата минута резултатът набъбна до 4:0. Фадига излъга опонент на левия фланг и изведе Цунами, който се включи от задна позиция. Последва остро центриране по земя, което достигна до Марин Петков. Влезлият преди минути в игра беше непокрит и с едно докосване преодоля Гайе. Определено „сините“ се забавляваха и бележа гол след гол.

В 72-рата минута дойде моментът и за гол на Роналдо. Алан Диас върна към Бабакар Гайе. Вратарят на Локо София направи безумна грешка. Той се забави прекалено дълго и настоятелният Роналдо открадна топката. За футболиста на Левски остана най-лесното, а именно на празна врата от метър-два да вкара.

Секунди по-късно Ел Джемили се озова очи в очи с Гайе, но не успя да го преодолее и пак се размина с хеттрика.

В 79-ата Андриан Краев направи асистенция за шестия гол в мрежата на гостите. Капитанът на Левски преодоля Красимир Милошев и намери Илиян Стефанов. Резервата с №14 отклони в левия долен ъгъл. Гайе нямаше никакви шансове.