Меси дебютира с брилянтен победен гол за Интер (Маями)

Лионел Меси дебютира с гол и победа за Интер Маями. Отборът на Дейвид Бекъм победи Крус Азул с 2:1 в мач от 1-вия кръг на Купата на лигата на Северна и Централна Америка, а срещата се игра във Форт Лодърдейл.

Финландският полузащитник Робърт Тейлър изведе американците напред в 44-ата минута.

В началото на второто полувреме на терена се появиха Лионел Меси и Серхио Бускетс. В 65-ата минута гостите успяха да изравнят чрез Уриел Антун.

В 4-ата минута на добавеното време обаче Интер получи право да изпълни пряк свободен удар и Меси бе безкоомпромисен – 2:1.

„Искахме да започнем с победа за нашите фенове. Беше важно да започнем добре. Имах последен шанс да се опитам да отбележа и за щастие успях“, каза Меси.

В следващия мач Интер Маями ще се изправи срещу Атланта Юнайтед.