Левски разсипа Ботев в спектакъл на „Колежа“

Левски се наложи над Ботев Пловдив с 3:1 на стадион „Христо Ботев“ в мач от втория кръг на efbet Лига. Рикардиньо изведе „сините“ напред в резултата в 56-ата минута от дузпа.

Джавад ел Джемили удвои аванса на Левски с гол-красавец. Мартин Секулич вкара първото попадение за Ботев Пловдив на „Колежа“ в 82-рата минута като върна интригата в двубоя, но магичен шут на Ел Джемили сложи край на спора четири минути по-късно.

Срещата започна с натиск от страна на Левски. Уелтон получи топката вляво в 5-ата минута и навлезе към средата на терена, след което шутира от далечна, но топката премина покрай десния страничен стълб.

Най-опасното положение за Ботев Пловдив дойде в 10-та минута, когато Уме Емануел центрира на втора греда, където Красиан Голев бе забравен от Жереми Петрис и отправи удар с глава, който бе отразен от Пламен Андреев.

Натискът на Ботев Пловдив продължи в следващите минути, като в 13-ата Джеймс Ето’о шутира технично от средна дистанция към горния ляв ъгъл на вратата, но Андреев успя да извади топката в последния момент.

След заучено положение от корнер за Левски в 17-ата минута, Джавад ел Джемили се озова на стрелкова позиция на границата на наказателното поле и шутира, но Хидайет Ханкич успя да улови топката.

Ел Джемили навлезе на пробив в наказателното поле в 26-ата минута отляво, след което шутира по диагонал, но Ханкич внимаваше и отново отрази.

Уелтон центрира на втора греда в 36-ата минута, където Роналдо засече с глава от малък ъгъл. Топката бе остра, но Ханкич успя да боксира топката.

Левски разгърна много добре своя контраатака в 44-ата минута, като Роналдо навлезе в наказателното поле, след което направи финт, който го забави. Бразилецът върна с пета за Жереми Петрис, чийто удар премина над напречната греда.

Левски започна по-активно през второто полувреме. В 52-рата минута Ивелин Попов се възползва от рикошет и шутира от границата на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда на вратата на Ботев Пловдив.

Роналдо подаде неточно в наказателното поле на Ботев Пловдив и Роберто Пунчец овладя топката. Рикардиньо отне, а бранителят на „канарчетата“ го препъна. Валентин Железов не се поколеба и посочи бялата точка. Рикардиньо се нае с изпълнението на дузпата в 56-ата минута. Бразилецът шутира в долния десен ъгъл и реализира по безапелационен начин, въпреки че Ханкич се хвърли в правилната посока.

Темпото в следващите минути спадна, а до опасна ситуация пред някоя от двете врати не се стигна.

Джавад ел Джемили получи топката около централната линия в 75-ата минута, след което напредна в опразненото пространство. Футболистът на Левски се справи с бранителя, който се опита да го посрещне, но без успех. Ел Джемили шутира от границата на наказателното поле и с мощен удар прати неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на вратата на Ботев Пловдив.

Фаустас Степонавичюс получи топката на чиста позиция в 81-ата минута, след което навлезе в наказателното поле и шутира в горния десен ъгъл, но Пламен Андреев успя да избие топката.

Красиан Колев центрира топката към границата на наказателното поле, където Точукву Ннади шутира. След рикошет в тялото на Еливс Ману, кълбото достигна до Мартин Секулич, който от близко разстояние прати топката в мрежата. По този начин нападателят на Ботев Пловдив вкара първото попадение за „канарчетата“ на „Колежа“ след неговото реновиране.

Джавад Ел Джемили овладя рикоширала топка на границата на наказателното поле и с финт се справи с бранител на Ботев Пловдив. Футболистът на Левски шутира с левия си крак в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Ханкич, за да възстанови преднината от два гола на „сините“.

Ботев Пд – Левски 1:3

0:1 Рикардиньо 56′ (д.)

0:2 Джавад Ел Джемили 75′

1:2 Мартин Секулич 82′

1:3 Джавад Ел Джемили 86′