ЦСКА-София се озори здраво с новака Крумовград

ЦСКА победи Крумовград с 1:0 в мач от втория кръг на Първа лига, игран на стадион „Българска армия“. Точен за армейците бе Тобиас Хайнц в 23-ата минута на срещата.

Преди началото на двубоя администраторът на клуба Стойко Сакалиев изведе отбора на терена с реплика на представителното знаме на Съвместното командване на специалните операции на Българската армия, подарък от генерал-майор Явор Матеев по повод 75-годишният юбилей на клуба. То ще бъде талисман и символ на тима и ще съпътства отбора на всеки следващ футболен сблъсък.

Първото полувреме започна с мощен натиск на червените, който още във втората минута организираха много добра атака и  Марселино Кареасо се озова на стрелкова позиция в наказателното поле, но не успя да нанесе добър удар с глава и топката попадна в ръцете на Янко Георгиев.

В 9-ата минута Санянг стреля по диагонала, но изстрелът му излезе в аут.

Натискът на ЦСКА продължи и в 23-ата минута логичното се случи, когато Амос Юга отправи страхотен пас към Тобиас Хайнц, който след страхотна задна ножица намери долния десен ъгъл на противниковия вратар и се разписа за 1:0.

Десетина минути по-късно Матиас Фаетон направи хубаво двойно подаване с голмайстора и стреля от близка дистанция, но Георгиев изби в корнер. Веднага след тази ситуация Енес Махмутович бе принудително заменен от новото попълнение Браян Кордоба.

Армейците продължиха да доминират и да контролират събитията на терена и в 41-ата минута пред Амос Юга се откри добра възможност в наказателното поле да стреля, но ударът му бе блокиран от Раян Сенхаджи и топката излезе в корнер. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка с гол преднина за ЦСКА.

През втората част наставникът Саша Илич пусна в игра Станислав Шопов на мястото на Амос Юга.

Доминацията на червените продължи и Шопов пусна остър пас в наказателното поле на Крумовград в 47-ата минута, успоредно на голлинията, но Матиас Фаетон се размина с топката. Секунди по-късно същите двама футболисти комбинираха отлично в наказателното поле на гостите и нападателят стреля, но Янко Георгиев изби в корнер.

В 66-ата минута бяха извършени още две промени в състава на армейците и играта напуснаха голмайстора Тобиас Хайнц и Матиас Фаетон, а на тяхно място на терена се появиха новото попълнение Данило Асприля и младокът Марк-Емилио Папазов.

След още 7 игрови минути в игра влезе и Асен Дончев, който замени капитанът Иван Турицов, а капитанската лента отиде на рамото на Мено Кох. Момчетата на Саша Илич продължиха да контролират случващото се на терена и в 78-ата минута Шопов центрира отляво от пряк свободен удар и Асприля засече с глава, но кълбото премина встрани от целта.

В 84-ата минута Папазов направи отлично подаване към Шопов, извеждайки го сам срещу вратаря, но изстрелът на национала на България  бе спасен. Две минути преди края Асприля подаде към Кареасо, но шутът му бе избит в корнер.

До края на срещата нямаше други интересни ситуации и в крайна сметка червените се поздравиха с напълно заслужена победа с 1:0 над новака Крумовград.

Следващият мач на ЦСКА е на 27 юли, когато на стадион „Българска армия“ гостува тимът на Сепси в първи двубой от втория квалификационен кръг в турнира Лига на конференциите.