Левски надви Пирин с гол в първата и последната минута

Левски победи Пирин Благоевград с 2:1 в приятелски мач на стадион „Георги Аспарухов“, който бе повторен дебют начело на „сините“ за старши треньора Николай Костов. Столичани вкараха голове в първата и последната минута.

„Сините“ поведоха в първата минута с гол на Преслав Бачев след елегантна асистенция на Асен Митков. „Орлетата“ изравниха в 27-ата минута чрез Даниил Кондраков, който наказа неубедителна намеса на Николай Михайлов. Гол на Рикардиньо в 58-ата минута не бе признат заради засада.

Левски излезе напред в резултата след 57 секунди игра. Кристиян Йовов намери Асен Митков, който пусна елегантен извеждащ пас към Преслав Бачев, който стреля покрай вратаря и даде аванс на „сините“.

Седем минути след това Пирин организира опасно нападение, което завърши с удар на Дмитро Семенив, отразен без проблеми от Николай Михайлов.

В 27-ата минута Борис Тютюков бе изведен очи с очи с Николай Михайлов и стреля слабо, но вратарят бе действа убедително и изби в краката на Даниил Кондраков, който при добавката не остави шанс на стража на „сините“ и изравни.

В 32-рата минута Жереми Петрис бе изведен на десния фланг, пусна пас към Антоан Стоянов, който стреля от дистанция, но Максим Ковальов се намеси добре и изби в корнер.

Минута след това Антоан Стоянов комбинира с Цунами, бразилецът шутира от дистанция, а топката излетя в аут.

До края на първата част до повече интересни положения не се стигна.

В 55-ата минута Рикардиньо нанесе удар от дистанция, който бе блокиран от играч на Пирин и топката излезе в корнер, от който не последва опасност за вратата на благоевградчани.

Левски организира добра атака в 58-ата минута, Ивелин Попов нанесе изстрел, който бе спасен от вратаря, Рикардиньо вкара с добавката, но попадението на бразилеца не бе признато за засада.

Минута след това „сините“ отиграха заучено пряк свободен удар и Попов пусна за Джавад Ел Джемили, който нанесе удар в аут.

В 69-ата минута Ел Джемили стреля с левия крак в аут, след като проби опасно отдясно.

Четвърт час по-късно Келиан ван дер Каап пробва късмета си от дистанция, но ударът му премина встрани от вратата.

В 85-ата минута след разбъркване от ъглов удар Нейтън Олдър нанесе хубав удар, който бе отразен от Марио Кирев.

Четири минути по-късно Уелтон проби в наказателното поле и бе съборен от Влади Ласков, за което бе отсъдена дузпа. С изпълнението се нагърби Рикардиньо, който бе точен за 2:1.

Левски – Пирин 2:1
1:0 Преслав Бачев 1
1:1 Даниил Кондраков 27
2:1 Рикардиньо (д) 90′

Състави:

Левски (първо полувреме): 13. Николай Михайлов (К) – 2. Жереми Петрис, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 27. Асен Митков, 71. Антоан Стоянов, 32. Никола Бандев – 31. Антон Иванов, 21. Кристиян Йовов, 16. Преслав Бачев

Левски (второ полувреме): 99. Иван Андонов, 34. Виктор Любенов, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 15. Александър Божилов, 4. Нейдън Олдър, 20. Асен Чандъров, 10. Ивелин Попов, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Уелтон, 9. Рикардиньо

Треньор: Николай Костов

Пирин: 12. Максим Ковальов – 19. Вячеслав Велев, 29. Мартин Бачев (К), 25. Илиян Костов, 8. Дмитро Семенив, 77. Васил Христов, 17. Пепси Гезим, 14. Даниил Кондраков, 7. Владимир Медвед, 24. Борис Тютюков, 26. Иван Тасев

Резерви: 1. Марио Кирев, 21. Борислав Смилянски, 72. Димитър Митов, 13. Влади Ласков, 15. Алекс Педински, 45. Лазар Стойчев, 23. Христослав Ячев, 31. Христо Младенов, 10. Иван Ирмиев, 9. Петър Христов, 6. Вергил Янев

Треньор: Радослав Митревски

Съдия: Мариян Гребенчарски