Браво! Гришо отнесе аржентинец и си уреди сблъсък с Алкарас в Лондон

Григор Димитров победи Франсиско Серундоло (Аржентина) с 6:3, 7:5 в двубой от 1/8-финалите на турнира в „Куинс клъб“ (Лондон) в първия мач помежду им досега.

През тази година Гришо започна от квалификациите и още няма загубен сет на турнира в Лондон.

ПЪРВИ СЕТ
Мачът започна много равностойно и до края на седмия гейм нито един от двамата нямаше възможност за пробив. При 4:3 в своя полза обаче Гришо поведе при сервис на съперника, след което затвори сета с гейм на нула – 6:3.

ВТОРИ СЕТ
Втората част също стартира добре за Григор, който се измъкна от пробив във втория гейм и осъществи такъв в третия (2:1). Серундоло му го върна за 3:3, а играта тръгна гейм за гейм. При 5:5 Димитров направи решителен пробив, а след това реши всичко за 7:5.

С успеха днес Григор стигна до мач със световния №2 Карлос Алкарас, от когото има две загуби в два мача досега – през 2022 година в Париж и през тази в Мадрид.