Лудогорец е шампион за 12-и пореден път!

Лудогорец е шампион за 12-а поредна година. Разградчани стигнаха до крайния успех по изключително инфарктен начин, а единственото попадение в двубоя реализира Матиас Тисера. Шампионите завършиха мача с човек по-малко, след като Клод Гонзалвеш беше изгонен в 89-ата минута.

Лудогорец няма да получи златни медали и титлата на efbet Лига, ако “орлите” станат шампиони днес. Разградчани гостуват на Черно море и при победа или ако ЦСКА на победи Левски, играчите на Ивайло Петев ще вземат 12-а поредна титла на България. При това стечение на обстоятелствата обаче лудогорци няма да празнуват на стадион “Тича”, а ще има организирана церемония в Разград след няколко дни.

Якуб Пьотровски комбинира с Кирил Десподов в 9-ата минута, който получи добър пас в наказателното поле на Черно море и стреля, но Росен Стефанов застана на пътя топката и тя напусна очертанията на терена в корнер.

Кирил Десподов центрира от корнер в наказателното поле на Черно море в 22-ата минута, където Франко Русо стреля с глава, след което топката рикошира в тялото на Влатко Дробаров и топката премина на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Иван Дюлгеров.

Мануел Шоу отправи удар от разстояние в 31-ата минута, но право в ръцете на Иван Дюлгеров.

Съдията Волен Чинков спря потенциална опасна контраатака за Черно море в 32-ата минута. Васил Панайотов отне топката от Клод Гонзалвеш и „моряците“ имаха много добра възможност да контраатакуват, но съдията Чинков свири фал в полза на Лудогорец.

Кирил Десподов центрира от фал в наказателното поле на Черно море в 33-ата минута, където двама играчи на домакините играха с глава, а топката излезе в корнер, но реферите отсъдиха аут.

Черно море направи страхотен пропуск в 36-ата минута. Исмаил Иса пусна отличен извеждащ пас зад гърба на отбраната на Лудогорец към Матеуш Машадо, който изскочи сам срещу Серджио Падт и стреля, но нидерландският вратар плонжира и успя да спаси.

Алекс Фернандес нанесе тежък удар от разстояние, Серджио Падт макар и трудно успя да спаси.

Матиас Тисера стреля от около 20 метра в 50-ата минута, но Дюлгеров плонжира и успя да избие топката в корнер.

Лудогорец поведе с 1:0 в 50-ата минута. Кирил Десподов центрира от корнер в наказателното поле на Черно море на първа греда, където Мануел Шоу изпревари Александър Василев и отклони топката към Матиас Тисера, който бе оставен непокрит и отблизо не пропусна да вкара във вратата на Иван Дюлгеров.

Кирил Десподов центрира от корнер в наказателното поле на Черно море в 64-ата минута, където Дюлгеров излезе да боксира топката, но не бе убедителен и се стигна до сериозно разбъркване, при което Якуб Пьотровски и Пипа изпуснаха да вкарат топката за втори път във вратата на „моряците“.

Лудогорец остана с човек по-малко в 89-ата минута, когато Клод Гонзалвеш бе изгонен за втори жълт картон за нарушение срещу Едгар Пашеко.

В първите секунди на добавеното време на мача, Васил Панайотов центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Атанас Илиев и Александър Василев се разминаха с топката и тя излезе в аут.

Черно море – Лудогорец 0:1
0:1 Матиас Тисера 50′