Страхотен Григор с нова победа на „Ролан Гарос“

Най-добрият български тенисист Григор Димитров записа втора поредна чиста победа на Ролан Гарос тази година, след като надви финландеца Емил Руусувуори с 3:0 сета [7:6 (4), 6:3, 6:4] в мач от втория кръг на надпреварата.

Срещата продължи 2 часа и 49 минути, а с успеха си с успеха хасковлията заработи 142 иляди евро и 90 точки за световната ранглиста, в която заема 29-ото място.

По този начин Григор се стреми се към изравняване на най-доброто си постижение от 2020 година, когато достигна до четвъртия кръг, а следващият му съперник ще бъде победителят от двубоя между номер 8 Яник Синер (Италия) и Даниел Алтмайер (Германия), които в момента играят решителен пети сет.