ПСЖ е шампион, вдигна рекордна 11-а титла

Пари Сен Жермен е шампион на Франция за рекорден 11-и път! Парижани завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Страсбург, което бе достатъчно за първото място.

ПСЖ събра 85 точки на върха, на 4 пред втория Ланс, който си гарантира сребърните медали и участие в Шампионска лига за първи път след сезон 2002/03.

Лионел Меси даде аванс на Пари Сен Жермен в 59-ата минута след асистенция на Килиан Мбапе, а Кевин Гамейро оформи крайното 1:1 в 79-ата минута.

В 29-ата минута Ренато Санчес пропусна златен шанс да изведе отбора си напред в резултата, след като излезе на отлична позиция, стреля в средата на вратата, а Матц Селс се справи и изби в корнер.

Минута след това ПСЖ имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Марко Верати, но след преразглеждане с ВАР бе преценено, че такава няма. Три минути след това домакините също поискаха 11-метров наказателен удар за игра с ръка на футболист на ПСЖ, но и тяхното желание не бе удовлетворено.

В 38-ата минута Хабиб Диало получи топката, преодоля защитник на домакините и стреля от границата на наказателното поле, но бе спрян от левия страничен стълб.

ПСЖ все пак излезе напред в резултата в 59-ата минута, когато Килиан Мбапе осигури добро подаване за Лионел Меси, а аржентинецът с прецизен удар точно до лявата греда се разписа за 0:1.

В 70-ата минута Килиан Мбапе стреля от изгодна позиция след пас на Меси, но бе неточен.

Девет минути по-късно Кевин Гамейро бе позициониран на точното място в точното време, за да овладее отбита топка в наказателното поле и на празна врата оформи крайното 1:1.

В мач, игран по същото време, Ланс разби Аячо с 3:0 с голове на Дейвер Машадо, Адриен Томасон и Люис Опенда.