ЦСКА 1948 препъна шампиона Лудогорец

ЦСКА 1948 препъна Лудогорец след зрелищно 2:2 на стадиона в Бистрица в мач от 33-ия кръг на efbet Лига и остави на върха ЦСКА с точка аванс пред „орлите“. Това се случи само четири дни след финала за Купата на България, който тимът от Разград спечели с 3:1 срещу същия съперник на Националния стадион „Васил Левски“.

На мокрия терен в Бистрица гостите повеждаха на два пъти с голове на Спас Делев (46) и Кирил Десподов (62), но Педриньо (58) и Ивайло Чочев (86) донесоха точката на домакините, които играха първи мач под ръководството на новия треньор Атанас Рибарски, заменил на поста Тодор Янчев. В добавеното време те имаха и шанс за победа, но излезлият на отлична позиция Радослав Кирилов шутира над вратата.

В първите минути преобладаваше битката и по-сериозна опасност дойде от удар на Кайо Видал едва след около четвърт час игра. Малко след това дълъг пас към наказателното на Лудогорец бе свален с глава от Колев за Чочев. Голмайсторът на първенството обаче се забави и не успя да нанесе изстрел от точката на дузпата.

В средата на полувремето отлично центриране от фланга намери връхлитащия пеналта Чочев. Халфът засече топката, но не успя да я насочи във вратата. В ответната атака Текпетей излезе на позиция очи в очи с Наумов, но с малък ъгъл. Ганаецът намери външната страна на мрежата с шута си.

Седем преди края на полувремето Игор Тиаго се измъкна от двама и стреля почти от аутлинията, но принуди Наумов да се намесва и си спечели корнер. 60 секунди по-късно Русев си освободи място за изстрел в наказателното поле и го направи, но Падт спаси. В 43-ата минута Русев си освободи място за изстрел в наказателното поле и го направи, но Падт спаси.

Само няколко секунди след почивката Лудогорец успя да открие резултата. Мануел Шоу изведе Спас Делев на добра позиция, а опитният футболист на „зелените“ матира Наумов с левия крак.

В 58-ата минута Колев опита да центрира на точката за дузпа и не сполучи от първия опит. От втория пасът се получи, за което помогна и докосване на Русев. Топката стигна до Педриньо, който с удар от близка 6-7 метра не сбърка за 1:1.

Лудогорец отново поведе на бърза ръка след получения гол. Едва четири минути, след като получи гол за 1:1, Десподов бе изведен срещу Наумов и го преодоля с техничен изстрел, за да даде отново преднина на своите.

В 85-ата минута Сидклей центрира, а Алекс Колев засече с глава, но Падт показа рефлекс и отрази в корнер. Секунди по-късно Колев свали топката за Ивайло Чочев, който с удар от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл на Серджио Падт изравни.

В четвъртата минута на добавеното време удар на Десподов от фал бе уловен от Ганев, а четири минути след това пред Радослав Кирилов се откри отлична възможност в наказателното поле на Лудогорец, но стреля неточно над напречната греда в аут.

След равенството Лудогорец остана втори със 79 точки и една по-малко от ЦСКА, а ЦСКА 1948 е трети с 62 и има една повече от четвъртия Левски. В следващия кръг ЦСКА 1948 гостува на „Българска армия“, а Левски пътува за Разград.