Лудогорец надделя над ЦСКА 1948 и грабна Купата на България

Лудогорец е новият носител на Sesame Купа на България! „Орлите“ завоюваха третия си трофей от турнира след изключително силно първо полувреме и добро второ срещу ЦСКА 1948 на финала на стадион „Васил Левски“ и спечелиха с 3:1.

Разградчани вкараха два гола през първата част, а през вторите 45 минути двата тима си размениха по едно попадение. За последно Лудогорец бе печелил турнира през сезон 2013/14.

„Зелените“ поведоха след едва осем минути игра. Десподов пусна подаване отдясно, Наумов не се намеси убедително и остави Кайо Видал на празна врата – 0:1. Видал реализира ново попадение в 44-ата минута след страхотен пробив на Кирил Десподов и асистенция на българина.

В 59-ата минута Ивайло Чочев върна едно попадение след асистенция на Георги Русев, който проби опасно по лявото крило. Матиас Тисера вкара на празна врата от добавка в 81-ата минута след спасяване на Дани Наумов при удар на Раи Насименто.

По едно попадение не бе зачетено и за двата тима заради засада – на Спас Делев в 49-ата минута и на Елитон в 67-ата.

Двата тима излязоха на терена под мелодията на „Върви, народе възродени“ в чест на Деня на славянската писменост и култура (24 май), а след това по традиция бе пуснат и химнът на България.

Лудогорец започна двубоя по-активно и още преди да е изтекла и минута Бърнард Текпетей проби отляво, опита пас навътре, но Симеон Петров изчисти в корнер. При последвалото центриране на Кирил Десподов Игор Пластун засече, но не уцели вратата.

При ново изпълнение на ъглов удар в петата минута Десподов опита да намери Мануел Шоу, който се размина с топката и заблуди Даниел Наумов, но кълбото излезе в аут.

В седмата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле след пореден корнер, Оливие Вердон нанесе удар с глава, който бе изчистен на сантиметри пред голлинията.

Разградчани продължиха да застрашават вратата на ЦСКА 1948 от корнери и при нов такъв изстрел на Вердон бе блокиран в осмата минута, но топката остана във владение на Лудогорец, Кирил Десподов пое отдясно и центрира, Наумов изби лошо и на празна врата Кайо Видал се разписа за 0:1.

Лудогорец организира опасно нападение в десетата минута. Кирил Десподов се впусна в пробив отдясно, подаде към Спас Делев, който остана сам срещу Наумов, който спаси, но дори топката да бе влязла, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като имаше засада на Десподов.

Четвърт час след началото на мача Десподов бе изпуснат отдясно от Сидклей, центрира към Спас Делев, който не нанесе перфектен удар с глава, но имаше намеса на бранител в червено и се стигна до пореден корнер, който този път не доведе до нищо интересно.

Секунди след това Игор Пластун бе изпуснат от защитниците на ЦСКА 1948 и от близка дистанция стреля с глава, но в аут.

В 19-ата минута Мануел Шоу нанесе опасен удар от около 20 метра, който обаче премина встрани от вратата.

ЦСКА 1948 организира първата си добра атака в 28-ата минута, когато Георги Русев центрира към Алекс Колев, той стреля с глава, а Симон Слуга улови без проблеми.

Половин час игра след началото Кайо Видял шутира опасно от границата на наказателното поле, но в аут.

В 33-ата минута Ивайло Чочев стреля от пряк свободен удар в стената, топката се върна в Парвиз Умарбаев, който направи добавка, но бе много неточен.

Две минути след това Игор Тиаго бе изведен на добра позиция, навлезе в наказателното поле и шутира, но Елитон блокира.

ЦСКА 1948 стигна до най-доброто си положение от началото на мача в 37-ата минута, когато Ивайло Чочев нанесе силен удар от дистанция, но това доведе само до корнер след намеса на Симон Слуга.

Минута след това Чочев отново пробва късмета си от разстояние, този път обаче бе доста неточен.

След неразбирателство в защитата на „червените“ в 40-ата минута Педро Нареси получи топката на границата на наказателното поле и нанесе удар в аут.

Лудогорец вкара втори гол в 43-ата минута! Кирил Десподов направи пореден изключителен пробив отдясно, опита пас към Игор Тиаго, който не успя да осъществи контакт с топката, но това направи Кайо Видал, който в опразнената врата вкара за 0:2.

Това бе и последното интересно дествие за първата част.

ЦСКА 1948 организира първото опасно положение за втората част. Георги Русев взаимодейства с Марио Топузов, той центрира към Алекс Колев, който с едно докосване от въздуха нанесе удар, срещнал напречната греда.

Пропускът можеше да бъде наказан мигновено. Удар на Кирил Десподов в 49-ата минута бе блокиран от Симеон Петров, топката стигна до Кайо Видал, който центрира към Спас Делев, а той с глава прати топката в мрежата, но попадението не бе признато заради засада.

Десет минути по-късно ЦСКА 1948 се върна в мача. Георги Русев проби опасно отляво и пусна подаване към наказателното поле към Ивайло Чочев, а обичайният заподозрян не сгреши и прати топката в мрежата на Лудогорец – 1:2!

В 67-ата минута Елитон получи превъзходно центриране от Георги Русев от свободен удар и надскочи Игор Тиаго, за да прати топката в мрежата на Лудогорец, но заради засада голът не бе признат.

В 78-ата минута Игор Тиаго получи центриране отдясно и нанесе удар с глава, който обаче премина встрани от вратата на ЦСКА 1948.

В 81-ата минута Раи Насименто получи страхотен извеждащ пас, нанесе диагонален удар към левия ъгъл, Наумов се намеси, но топката попадна в краката на Матиас Тисера, който на празна врата не сбърка и прати топката в мрежата. Голът бе прегледан с ВАР за засада, но такава нямаше.

Седем минути след това Алекс Колев опита нещо нестандартно и стреля мощно от над 20 метра, а „падащият му лист“ премина на сантиметри над вратата на Слуга.

Лудогорец бе близо до четвърти гол в добавеното време на срещата, но Игор Тиаго бе спрян от Даниел Наумов.

В шестата минута от добавеното време Бърнард Текпетей нанесе тежък шут от дистанция, а топката излетя високо над вратата.