Левски наказа грешките на Локо (Пд) и се доближи до Топ 3

Левски победи с 3:0 Локомотив Пловдив в двубой от 32-рия кръг на efbet Лига. В 35-ата минута Рикардиньо даде аванс на гостите, а пет минути след това Ивелин Попов увеличи преднината на „сините“. В 79-ата минута Филип Кръстев покачи на 3:0 за „сините“.

С успеха Левски вече има 58 точки, на три от третия ЦСКА 1948. Локомотив остава шести с 50.

В следващия кръг „сините“ приемат Черно море, а пловдивчани гостуват на ЦСКА.

Още в началото на срещата Левски имаше добър шанс, от който обаче не се възползва.

В 7-ата минута Хорхе Сегура стреля с глава, но покрай вратата на Пламен Андреев. Три минути след това Роналдо овладя добре топката и напредна, но топката се удари в играч на Локо и мина покрай вратата. При последвалия корнер не се стигна до нищо опасно за Илко Пиргов.

В 17-ата минута Илко Пиргов излезе извън наказателното си поле, а Рикардиньо успя да отправи изстрел към опразнената врата, но той бе неточен.

В 23-ата минута Филип Кръстев стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Мартин Паскалев. В 30-ата минута Дион мина покрай Цунами и стреля, но покрай вратата.

В 35-ата минута Левски се възползва от грешка на Локомотив Пловдив и поведе в резултата. Мартин Паскалев върна към Пиргов, който обаче опита с дрибъл да мине покрай Уелтон и Рикардиньо, но вместо това вторият прати топката във вратата му.

Само пет минути по-късно гостите удвоиха аванса си. След центриране от корнер Андриан Краев стреля с глава, но Илко Пиргов парира удара му, при добавката обаче Ивелин Попов отблизо се разписа за 0:2.

След почивката Александър Томаш замени Георги Каракашев с Петър Витанов. За Витанов това е мач номер 100 в елита на българския футбол с екипа на „смърфовете“.

В първите минути на втората част опасните ситуации липсваха.

В 65-ата минута Уелтон получи от Ивелин Попов и стреля, но Пиргов се справи. В ответната атака Бабакар Дион стреля по посока на вратата, но след рикошет топката излезе в корнер.

В 68-ата минута „сините“ бяха близо до трети гол, но страничният стълб спаси Локо Пд след изстрел на Уелтон.

Четвърт час преди края на мача влезлият като резерва Джавад Ел Джемили отправи неточен изстрел.

В 79-ата минута Локомотив Пловдив допусна още една грешка, която доведе до гол за Левски. Филип Кръстев излезе очи в очи с Пиргов и прати топката в мрежата му за трети път в двубоя.