Сити унищожи Реал на реванша и е на финал в ШЛ

Тазгодишният финал в Шампионската лига ще бъде между Манчестър Сити и Интер!

Това стана ясно, след като „гражданите“ детронираха досегашния шампион Реал Мадрид след разгром с 4:0 в реванша на „Етихад“ и така с общ резултат 5:1 се класираха на втория си финал в турнира.

Бернардо Силва прониза вратата на Тибо Куртоа в 23-ата минута, когато бе изведен в наказателното поле от Кевин де Бройне и с удар по диагонала вкара гол.

Порутгалецът вкара втори гол в 37-ата минута, когато с глава направи добавка след спасен изстрел на Гюндоган.

В 76-ата минута Кевин де Бройне центрира от пряк свободен удар, като в наказателното поле Едер Милитао докосна топката, отклонявайки я към собствената си врата.

В първата минута на добавеното време на срещата Фил Фодън изведе Хулиан Алварес сам срещу Куртоа и световният шампион с Аржентина вкара четвърти гол за Манчестър Сити.

Двубоят между тима на Пеп Гуардиола и възпитаниците на Симоне Индзаги е на 10 юни в Истанбул.