ЦСКА-София излезе на върха след победа над Черно море

ЦСКА победи Черно море (Варна) с 2:0 в мач от 31-ия кръг на Първа лига, игран пред изпълнените почти до краен предел трибуни на стадион  „Георги Бенковски“ в град Пазарджик, поради наказание от БФС. Точни за армейците бяха Маурисио Гарсес в 79-ата и Джонатан Линдсет в 4-ата минута добавеното време на срещата.

През първото полувреме гостите стартираха с опасна атака още от първата минута, при която Пачеко излезе очи в очи с Бусато, но стражът отново показа класа и спаси, а в последствие бе отсъдена засада при тази ситуация. Червените реагираха подобаващо и в 13-ата минута Тибо Вион центрира великолепно отляво към Маурисио Гарсес, който обаче не намери добре топката и шутира в аут.

В 15-ата минута Дюкенс Назон изведе Марселино Кареасо на стрелкова позиция в наказателното поле и колумбиецът успя да отправи изстрел от 12-13 метра. Дюлгеров плонжира и изби, но топката се отклони в дясната греда и се върна в ръцете на вратаря. След малко повече от половин час игра Джонатан Линдсет отправи удар с глава след центриране на Вион от фал, но кълбото излезе в аут. Секунди по-късно капитанът Иван Турицов проби и центрира отдясно към  Линдест, който свали за Назон.

Таранът се завъртя и шутира, но Димов изби в корнер. В 41-ата минута Менно Кох засече с глава центриране от корнер, но Дюлгеров внимаваше и изби насочения в долния ляв ъгъл удар.  По този начин въпреки превъзходството на символичния домакин, двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

На полувремето старши треньорът на ЦСКА Саша Илич пусна в игра Брадли де Нойер на мястото на Иван Турицов. Още при първата атака по левия фланг нидерландецът получи контузия, но въпреки това опита да продължи двубоя. При последвалото опасно нападание в червено стана ясно, че се налага той да бъде заменен принудително и на терена се появи Лазар Туфегджич.

Армейците продължиха с мощния си натиск спрямо варненци, но в първите 15-тина минути на втората част чистите голови положения липсваха. В 61-ата минута Линдсет изведе Назон на стрелкова позиция, но изстрелът на хаитянина премина покрай десния страничен стълб.

След още десетина минути в игра се появи и нападателят Дауда Бамба, който замени Тобиас Хайнц, а след това и Християн Петров отстъпи мястото си на Жираир Шагоян.

ЦСКА вдигна още повече оборотите, засилвайки максимално натиска си към вратата на „моряците“ и в 79-ата минута логичното се случи, когато Тибо Вион изпрати топката в наказателното поле на Черно море, където Мено Кох  я свали с глава към Дауда Бамба, който стреля, но топката рикошира в крака на Росен Стефанов и попадна в Маурисио Гарсез, който с много мощен удар не остави никакъв шанс Иван Дюлгеров и се разписа за 1:0.

До края на двубоя червените продължиха да атакуват и да контролират събитията на терена и в добавеното време Джонатан Линдсет оформи крайното 2:0 със силен изстрел извън наказателното поле.

Следващият мач на ЦСКА е на 20 май (събота), когато тимът ни гостува на Лудогорец в директен сблъсък за първото място. Двубоят на стадиона в Разград започва в 20:15 часа.