Гришо взе сет на Джокович, но загуби битката

Григор Димитров приключи участието си на турнира от сериите „Мастърс“ ATP 1000 в Рим. Първата ни ракета отстъпи с 3:6, 6:4, 1:6 от Новак Джокович в 1/16-финален двубой на централния корт в италианската столица.

Срещата продължи два часа и 45 минути. Преди двубоя между Димитров и Джокович се изсипа сериозно количество дъжд в Рим, който повлия на настилката, като на няколко пъти се налагаше кортът да бъде изчистван.

Новак Джокович ще се изправи срещу някой измежду Мартон Фучович и Камерън Нури в 1/8-финален двубой на „Мастърса“ в Рим.

Първи Сет: Димитров – Джокович (3:6)

Григор Димитров осъществи ранен пробив на нула, след като сръбският тенисист стартира мача с двойна грешка при първото си подаване. Джокович започна силно втория гейм и поведе с 40:0, след което успя да върне пробива на Гришо. В третия гейм българинът успя да върне със сечен бекхенд, а след докосване във филето, той поведе с 40:0 и получи три шанса за пробив, но не успя да се възползва. Така преди първата почивка Новак Джокович поведе с 2:1. След 18 минути игра сърбинът тенисист успя отново да пробие Григор Димитров, с което да поведе с 3:1. Световният номер 1 успя бързо да спечели петия гейм, с което да вземе важен аванс преди втората почивка в двубоя.

След агресивна игра в шестия гейм Григор успя да спечели първото си подаване, след като реализира сечен бекхенд на мрежата при 40:15. Джокович успя да поведе с 5:2, след като не срещна трудност в своя сервис гейм и така остана на крачка от спечелването на първия сет. Григор Димитров започна осмия гейм с ас, след което обаче направи двойна грешка, последвана от нов ас за българина. Новак Джокович успя обаче да изравни за 40:40, но хасковлията успя да вземе осмия гейм, продължил 10 минути. Сърбинът успя да затвори първия сет, след като осъществи ас, след като бе повел с 40:15.

Втори Сет: Димитров – Джокович (6:4)

Григор Димитров започна втория сет в по-добро настроение, поведе с 40:15, след което осъществи своя четвърти ас, с който затвори първия си сервис гейм. През втория гейм хасковлията успя да изравни Ноле при 40:40, но не успя да осъществи пробив. Димитров не успя да спечели своя сервис втори сервис гейм и така отстъпваше с 1:2 преди първата почивка. Джокович успя да спечели с лекота четвъртия гейм и поведе с 3:1 след час и 10 минути игра на централния корт в Рим. Преди втората почивка Джоковочи поведе с 4:2.

Първата ни ракета успя да се спаси в седмия гейм, след като резултатът бе 40:40 и намали пасива си в геймовете при 3:4. Григор Димитров осъществи пробив на нула, след като прати с форхенд по правата топката и така изравни геймовете с 4:4. След 10 поредни точки и нов гейм на нула, първата ни ракета обърна събитията и поведе с 5:4. Хасковлията успя да осъществи пробив в десетия гейм, след като поведе с 40:30 и затвори сета с първия си сетбол.

Трети Сет: Димитров – Джокович (1:6)

Първият гейм започна оптимистично за Григор Димитров, но той допусна инициативата да попадне от другия край на мрежа и Новак Джокович постигна ранен пробив. Сърбинът успя да вземе и своите подаване, за да вземе добър аванс в началото на третия сет. След 17 минути игра в третия сет преди първата почивка, първата ни ракета успя трудно да спечели своя сервис гейм и да намили до 1:2.

След първата почивка Новак Джокович се концентрира и успя лесно да вкара първите си сервиси, с което поведе с 3:1 след гейм на нула. Двамата тенисисти достигнаха до равенство в петия гем при 40:40, след което Новак Джоковочи поведе, а Григор Димитров прати топка в аут след бекхенд по првата и по този начин допусна втори пробив, а сърбинът поведе с 4:1. Ноле остава на гейм от победа, след успя с леки трудности да спечели шестия гейм. След като пропиля първия с мач бол при 40:15, световният номер едно затвори мача, след като спечели предимство след 40:40 и по този начин продължава към осминафиналите на „Мастърса“ в Рим.