ЦСКА 1948 и Левски врътнаха 2:2 в дербито на кръга

ЦСКА 1948 и Левски завършиха 2:2 в първи плейофен мач в първата шестица на efbet Лига. Домакините поведоха рано, гостите обърнаха до 1:2, но в крайна сметка „червените“ изравниха.

По този начин дистанцията между двата тима в класирането се запази на 5 точки в полза на ЦСКА 1948.

От ремито може да се възползва от Черно море, който също е в играта за третото място, а в понеделник гостува на ЦСКА.

Още във 2-ата минута домакините излязоха напред след гол на Ивайло Чочев. Той вкара с глава, след центриране на Георги Русев от корнер. Левски изравни в 18-ата минута, когато Рикардиньо получи топката в наказателното поле и я вкара в мрежата. „Сините“ стигнаха до пълен обрат в 25-ата минута. Филип Кръстев центрира и Уелтон вкара с глава.

В началото на второто полувреме Парвиз Умарбаев отбеляза изравнителен гол. В 49-ата минута Алекс Колев центрира, Топузов свали с глава към Умабраев, който от няколко метра реализира за 2:2.

Мачът се играе при доста мокър терен, заради дъжда, който вали цял ден в София.

Двубоят започна с корнер на домакините, Георги Русев центрира и Ивайло Чочев отбеляза с глава – 1:0.

В 6-ата минута Левски направи добра атака, Жереми Петрис получи топката, стреля, но защитник блокира топката и тя излезе в корнер.

„Сините“ веднага потърсиха изравняването и в 7-ата минута стигнаха до трети ъглов удар. Филип Кръстев центрира, но топката бе избива в нов корнер, който бе късо изпълнен, но не се стигна до нищо съществено.

В 11-ата минута Левски направи добра атака. Роналдо опита нещо средно между шут и центриране, но Цунами не успя да уцели топката, но тя излезе в корнер. След неговото изпълнение бе извършено нарушение срещу Даниел Наумов.

В 18-ата минута Левски изравни. Рикардиньо получи топката от Ивелин Попов в наказателното поле и намери най-добрата възможност да стреля и стреля в мрежата на домакините – 1:1.

В 25-ата минута Левски стигна до пълен обрат. Филип Кръстев Центрира в наказателното поле и Уелтон вкара с глава за 1:2.

В 35-ата минута Левски можеше да вкара и трети гол. Даниел Наумов успя да избие топката, но остана на земята, Ивелин Попов пое, тръгна към вратата, стреля, но защитник изби.

В 38-ата минута домакините получиха добра възможност за гол. Георги Русев изпълни пряк свободен удар, Пламен Андреев спаси, топката отиде във футболист на домакините, който стреля, но Андреев изби в корнер.

Само минута по-късно „червените“ отново изпълниха корнер, но Симеон Петров стреля в аут.

В 42-ата минута ЦСКА 1948 направи добра атака. Георги Русев тръгна по фланга, пусна към Парвиз Умарбаев, който си нагласи топката, стреля но Ван дер Каап блокира шута.

Натискът на „червените“ продължи и няколко минути те успяха да натиснат своя съперник в наказателното поле на „сините“, но те се справиха.

В началото на второто полувреме „сините“ имаха шанс първи да вкарат гол. Роналдо стреля, но Даниел Наумов изби в ъглов удар.

В 49-ата минута ЦСКА 1948 направи добра контраатака, Алекс Колев получи топката от Ивайло Чочев, центрира в наказателното поле, където Марио Топузов свали с глава и Парвиз Умарбаев вкара от няколко метра – 2:2.

В 63-ата минута Алекс Колев падна в наказателното поле, Ван дер Каап направи шпагат, но реферът отсъди игра с ръка на Алекс Колев при падането на терена. ВАР потвърди решението на съдията и „сините“ изпълниха пряк свободен удар.

В 67-ата минута Илиан Стефанов стреля, но в ръцете на вратаря.

14 минути преди края на мача Ивайло Чочев излезе на стрелкова позиция, стреля, но Пламен Андреев спаси.

В 87-ата минута Георги Русев центрира от пряк свободен удар, Елитон стреля с глава, но топката мина покрай вратата.

В последната атака Левски направи хубава атака, Цунами центрира, Илиян Стефанов стреля, но изпрати топката в аут.