Гришо изхвърли Вавринка и очаква Джокович в Рим

Най-добрият български тенисист Григор Димитров победи Стан Вавринка с 6:4, 7:6(3) за 1 час и 36 минути на 1/128-финал на Мастърса в Рим на клей. Хасковлията чака Новак Джокович в следващия кръг, ако сърбинът победи аржентинеца Томас Мартин Ечевери.

Това би бил втори мач за Гришо срещу тенисист от топ 2 на света в рамките на две седмици след срещата с Карлос Алкарас в Мадрид на 30 април.

Григор Димитров – Стан Вавринка 6:4, 7:6 (3)

ПЪРВИ СЕТ

Срещата започна перфектно за Григор, който проби още в първия гейм. Българинът поведе с 30:0, швейцарецът изравни, но родният тенисист отново взе преднина и стигна до брейк-бол, който оползотвори, след като Вавринка удари мрежата. Григор затвърди пробива си с гейм на нула. Двамата нямаха проблеми да вземат следващите си подавания – 3:1. Петият гейм бе най-завързан, Гришо обърна до 30:15, но се стигна до 30 равни. На няколко пъти Вавринка изпитваше трудности да затвори частта, но все пак се справи – 2:3. Григор взе следващото си подаване, а в седмия гейм Вавринка успя да спаси троен брейк-бол и в крайна сметка взе подаването си. Първият сет продължи спокойно и Григор го затвори при 6:4.

ВТОРИ СЕТ

Гришо отново успя да пробие още в първия гейм, след като надигра съперника си при размяна на форхенди. Българинът отново затвори втория гейм на нула. При 30 равни в третото разиграване Вавринка взе подаването си и намали изоставането си до 1:2. Григор спаси брейк-бол в четвъртия гейм, който бе доста оспорван, но бе спечелен от хасковлията. Вавринка спечели подаването си в петия гейм на нула, след което върна пробива -3:3. Последва нов гейм на нула за швейцареца. Гришо нямаше проблеми с това да вземе сервис-гейма си за 4:4. Ваврунка спаси двоен брейк-пойнт и поведе с 5:4. Последва лесен сервис-гейм за Гришо – пет равни. Двамата взеха следващите си подавания – Ваврника трудно, Григор не чак толкова, и влязоха в тайбрек. Григор проби още в началото и поведе с 3:0. При 3:1 Григор отново проби и покачи преднината си на 4:1. Гришо дръпна с 6:1 и имаше пет мачбола, от които пропусна да реализира три, но затвори тайбрека при 7:3.