В голяма драма! ЦСКА 1948 е на исторически финал!

ЦСКА 1948 се класира за финала на Купата на България, след като елиминира драматично Локомотив София след втория 1/2-финален мач-реванш, който се игра в Бистрица. Срещата завърши 2:2 след продължения.

С общ резултат от двата мача 5:4 отборът на Тодор Янчев постигна голямата си цел и ще мери сили с Лудогорец или Черно море за трофея.

Срещата започна напълно против логиката и гостите първи стигнаха до попадение, и откриха резултата, след изненадващ гол от фаул на Малембана при който топката се отби от гредата на Наумов и влетя във вратата му, като това се случи още в 9-ата минута.

В 18-ата минута Локомотив стигна до второ попадение, което бе дело на Селсо Рапосо, който с удар от наказателното поле реализира.

Все пак ЦСКА 1948 бързо се върна в мача и възстанови паритета от двете срещи след гол от дузпа на Чочев в 29-ата минута.

В 31-ата минута Сидклей отправи опасен удар, който обаче премина опасно близо до вратата на Гайе.

До полувремето нямаше нищо кой знае колко интересно, а второто полувреме започна предпазливо.

И двата тима се надлъгваха.

В 55-ата минута Ненов излезе сам срещу Наумов, но би покрай гредата, а в крайна сметка бе отсъдена и засада.

В 90-ата минута Умарбаев можеше да реши всичко в този мач, но негов удар срещна гредата.

След като мачът не се реши в редовното време се стигна до две продължения от по 15 минути.

Домакините бяха по-активни в продълженията, но въпреки това така и не успяха да реализират попадение с което да пречупят противника.

В 117-ата минута Ивайло Чочев вкара за 2:2 и така изпрати своя тим напред в резултата. Той бе точен след удар сглава от близка дистанция.

В 120-ата минута Дуарте от Локо бе изгонен след втори жълт и червен картон.

ЦСКА 1948 – ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:2

0:1 Дейвид Малембана 9
0:2 Селсо Рапосо 18
1:2 Ивайло Чочев 29 д.
2:2 Ивайло Чочев 117

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 19. Фуртадо, 87. Петров, 14. Елитон, 16. Сидклей, 18. Чочев, 58. Октавио, 10. Русев, 8. Педриньо, 99. Кирилов, 55. Диков

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 1. Гайе, 44. Кацаров, 33. Диас, 22. Найденов, 26. Милошев, 89. Матеус, 13. Рапосо, 5. Малембана, 39. Вутов, 94. Ненов, 11. Франса