Спартак (Вн) изпусна ЦСКА 1948 в луд мач край морето

Спартак Варна и ЦСКА 1948 завършиха наравно 3:3 след инфарктен мач на стадион “Спартак”. Точни за домакините бяха Луан (58′), на два пъти Евандро (70′ и 92′) и Роберто Хименес, който си отбеляза автогол (81′). За гостите се разписаха Елитон (76′) и Георги Русев (95′).

Двубоят бе от 29-ия кръг на efbet Лига и се игра на стадион “Спартак” във Варна.

В 17-ата минута Ивей Ромееш стреля към вратата на Наумов, след като получи добър извеждащ пас в наказателното поле на гостите.

ЦСКА 1948 отговори с извеждащо подаване към Ради Кирилов, който изпревари Дичевски, но стреля в аут.
В 24-ата минута след ъглов удар, Ивей центрира към Луан, чийто удар с глава премина над вратата.

Секунди след това Стив Фуртадо изпусна Виктор Митев, към когото бе пуснато извеждащо подаване отдясно, той стреля от малък ъгъл, но нацели десния страничен стълб.

В 36′ минута Георги Русев влезе остро в наказателното поле, стигна до аутлинията, след което центрира коварно. Иван Дичевски внимаваше и успя да избие в корнер.

ЦСКА 1948 започна по-силно втората част. В самото начало Педриньо получи топката пред наказателното поле и стреля изненадващо, но Дичевски успя да да избие в корнер.

В 53-ата минута Ради Кирилов преодоля защитата на Спартак след пас на Георги Русев. Дичевски отново се намеси и запази мрежата си “суха”. Последва втори удар към вратата на Дичевски чрез Педриньо, който стреля неточно.

В 58′ минута Виктор Митев проби от ляво, влезе в наказателното поле и подаде към Ивей Ромееш. Панамецът отклони топката, но защитник на ЦСКА 1948 застана на пътя й. Така в 58′ се стигна и до първия гол в двубоя чрез Луан – 1:0. С асистенция за попадението се разписа Румен Руменов.

В 68′ минута Георги Русев бе изведен сам пред вратата на Спартак, но Дичевски затвори ъгъла и ударът му премина извън границите на вратата.

Две минути по-късно, в 70′, “соколите” поведоха с 2:0 след гол на Евандро. Топката рикушира в Ивайло Климентов и стигна до Виктор Митев. Той подаде към Евандро и след като успя да преодолее Елитон прониза празната врата на гостите.

Само в рамките на пет минути ЦСКА 1948 се върна в мача след две поредни попадения във вратата на Спартак. Резултатът бе намален чрез Елитон в 76′ за 2:1, а в 81′ Роберто Хименес си отбеляза автогол – 2:2. Георги Русев центрира отляво, там топката засече с глава Хименес, който вкара топката в собствената си врата.

В добавеното време на срещата дойде и драмата в този двубой. Евандро бе намерен на голлинията от Лирой Микелс и прониза мрежата на Даниел Наумов за 3:2. Само в рамките на три минути ЦСКА 1948 стигна до равенството, след като Георги Русев се разписа след асистенция на Елитон и оформи крайното 3:3.